Muž, který čtyři hodiny znásilňoval dívku v Ostravě, je ve vazbě. Nemá kde bydlet

ČTK ČTK
6. 10. 2015 14:32
Sedmadvacetiletý muž, který se přiznal k brutálnímu znásilnění mladé ženy v Ostravě, je ve vazbě. Útočník totiž nemá trvalé bydliště a žije jako bezdomovec. Muž, který nebyl dosud trestaný, si dívku vyhlédl na zástavce, poté ji přepadl a čtyři hodiny ji týral a znásilňoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Bíba/Economia

Ostrava - Ostravský okresní soud vzal do vazby sedmadvacetiletého muže, který je podezřelý z toho, že v Ostravě v září brutálně čtyři hodiny znásilňoval mladou ženu.

Důvodem tohoto rozhodnutí je fakt, že obviněný nemá trvalé bydliště a žije jako bezdomovec.

"Jde o osobu, která nemá kontaktní adresu, ani trvalé bydliště. Využívá například služeb Armády spásy. Navíc po spáchání činu z Ostravy odjel do Prahy," řekl mluvčí soudu Lukáš Delong.

Ke znásilnění se přiznal

Policie muže dopadla v neděli v Praze. Ke znásilnění mladé ženy se přiznal. Do Ostravy dojížděl zadržený bezdomovec nahodile, příležitostně zde hledal obživu. Živil se například sběrem železného šrotu.

Obviněný dosud nebyl trestaný. Podle kriminalistů se se svou obětí v noci na 19. září v Ostravě u autobusové zastávky Hranečník potkal náhodou. Chvíli předtím dívka vystoupila z autobusu.

U tramvajové zastávky zahlédla muže, později zjistila, že ji pronásleduje. Asi 400 metrů od zastávky ve Slívově ulici muž na dívku zezadu zaútočil a začal ji škrtit.

"Obrana dívky byla neúspěšná, agresivita pachatele značná. Při prvotním útoku dívce upadly tašky a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Následovaly verbální výhrůžky, bití, škrcení," popsala útok policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Hledal ho celý tým

Násilník svou oběť odtáhl do křoví. "Následně byla dívka brutálně znásilněna. Pachatel ve svém omezujícím jednání pokračoval zhruba čtyři hodiny," uvedla Holčáková.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili speciální desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu.

Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník byl netrestaný a neměl žádný vztah k místu znásilnění. Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu.

Policie zatím nezná přesný motiv. Objasnit by to měli znalci, kteří budou zkoumat duševní stav pachatele. Například budou zjišťovat, zda netrpí nějakou sexuální úchylkou.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy