Policie obvinila z vraždy ženu, která se snažila utajit porod. Novorozence schovala v prádelníku

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 8. 2017 12:59
Plzeňská policie obvinila z vraždy 20letou ženu. Chtěla utajit porod, ale musela si zavolat záchranku. "V neděli odpoledne jsme obdrželi od zdravotnické záchranné služby informaci, že v Plzni na Doubravce zdravotníci zasahují v bytě u ženy, která evidentně porodila, i přestože to popírala," informovala mluvčí policie Martina Korandová. Novorozenec, kterého žena schovala v prádelníku, zemřel v nemocnici. Žena může být potrestána vězením na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock

Plzeň - Plzeňská krajská policie obvinila z vraždy 20letou ženu. Minulou neděli chtěla utajit porod. Žena si zavolala o pomoc záchranou službu kvůli gynekologickým obtížím. Holčičku schovala před lékaři v prádelním koši, ale novorozenec ještě stejnou noc zemřel ve fakultní nemocnici. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

"V neděli odpoledne jsme obdrželi od zdravotnické záchranné služby informaci, že v Plzni na Doubravce zdravotníci zasahují v bytě u ženy, která evidentně porodila, i přestože to popírala. Ženu převezli na ošetření do nemocnice," uvedla.

Mezitím policisté vyjeli okamžitě na místo. Začali zjišťovat veškeré okolnosti případu a nalezli zraněného novorozence v koši na prádlo. Okamžitě mu poskytli první pomoc a přivolali lékaře, kteří ho převezli do nemocnice. "Dítě mělo závažná poranění hlavy a těla. Narozená holčička bohužel, i přes veškerou péči lékařů, ještě tu noc zraněním podlehla," dodala.

Ženě hrozí až výjimečný trest

Mladá žena podle policie své těhotenství před všemi tajila, a protože věděla, že dítě nechce, rozhodla se pro domácí porod. Novorozenec byl podle lékařů klinicky donošený. "Chvíli po porodu způsobila dítěti rozsáhlá zranění a schovala ho do prádelního koše. Nechtěla, aby někdo věděl, že rodila. Vyrušili ji známí, kteří vešli do bytu, a když viděli, že žena krvácí, zavolali lékaře," uvedla mluvčí.

Kriminalisté provedli veškeré potřebné úkony, vyslechli svědky a zajistili stopy. V pondělí ve večerních hodinách ženu obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy a podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby. V současné chvíli je žena v policejní cele. Může být potrestána odnětím svobody na 15 až 20 let nebo výjimečným trestem.

"Žena volala v neděli 16:45, že má gynekologické potíže, ale že těhotná není. Posádka bez lékaře hned zjistila, že to není pravda. Zavolali doktora a policejní hlídku. Ta za 20 minut na náš dispečink volala, že dítě našli živé v prádelním koši," uvedl v neděli mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha. Ženu odvezla sanitka na gynekologicko-porodnickou kliniku. Po nalezení novorozence byla na místo povolána velká sanitka s inkubátorem. "Holčička musela být napojena na umělou plicní ventilaci a ve velice vážném stavu byla předána přímo do péče lékařů neonatologické JIP," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy