Řidič vytlačil na dálnici D1 u Hranic obytný vůz, auto poté havarovalo. Škoda je čtvrt milionu

ČTK ČTK
8. 8. 2018 13:09
Incident se stal v neděli ve 14:50 na 304. kilometru dálnice v blízkosti Hranic Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Přerov - Na dálnici D1 u Hranic na Přerovsku vytlačil podle policie v neděli neznámý řidič obytné vozidlo, které následně havarovalo a poškodilo oplocení dálnice. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda však dosáhla zhruba čtvrt milionu korun.

Policisté řidiče auta, který podle nich druhý vůz vytlačil, hledají. Obracejí se s žádostí o pomoc také na veřejnost. Informoval o tom krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Incident se stal ve 14:50 na 304. kilometru dálnice v blízkosti Hranic, kdy řidič cizí státní příslušnosti jel s obytným vozem Fiat Capron ve směru od Olomouce na Ostravu. "Cizinec jel v pravém jízdním pruhu a v daném úseku jej údajně mělo z levé strany vysokou rychlostí předjet nezjištěné osobní motorové vozidlo. Řidič nezjištěného vozidla měl při předjíždění, bez fyzického kontaktu obou vozidel, vytlačit vozidlo Fiat vpravo mimo komunikaci a poté bez zastavení pokračovat dále směrem na Ostravu," uvedl policejní mluvčí.

Cizinec pak s obytným vozidlem havaroval, najel na nezpevněný travnatý svah a poškodil pletivové oplocení dálnice. Na autě byla škoda odhadnuta na 200 tisíc korun a na oplocení přibližně na 50 tisíc korun.

V souvislosti s prověřováním okolností havárie se policisté nyní obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout jakýkoliv informace především k autu, které obytné vozidlo vytlačilo mimo komunikaci. Lidé se mohou obrátit na linku 158 nebo na dálniční oddělení Kocourovec.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy