Rekonstrukce: Policie lovila kmotry, chytila Nagyovou

Sabina Slonková
14. 6. 2013 19:00
Nebýt štěnic, Nagyová by neseděla v cele a premiérovi by se nehroutila vláda
Foto: Aktuálně.cz

Rekonstrukce deníku Insider - Nebýt štěnic, zřejmě by dnes Jana Nagyová neseděla v policejní cele a premiérovi by se nehroutila vláda.

Insider na základě policejních dokumentů zrekonstruoval, jak začal největší polistopadový skandál zdejší politiky.

Klíčové bylo datum 6. ledna loňského roku.

Tehdy policie takzvaně zahájila úkony, přeloženo do srozumitelné řeči: pověsila se na paty tehdejšímu náměstkovi vrchního žalobce Liborovi Grygárkovi, napíchla mu telefony, sledovala ho.

Grygárek byl sice dvojka na pražském vrchním státním zastupitelství, svými kontakty a vlivem ale svého šéfa Vlastimila Rampulu převyšoval o několik tříd. Stýkal se nejen s lobbisty, ale třeba i s letitým šéfem Sazky Alešem Hušákem a s politiky. A policie měla podezření, že Grygárkovy nadstandardní vztahy s pražskou "smetánkou" mohou ovlivňovat jeho práci v jednotlivých kauzách...

Celou rekonstrukci Sabiny Slonkové naleznete v placeném deníku Insider - zde.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 10 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy