Fotky: Víc lidí a monitory. RegioJet ukázal první nový vagón

Fotky: Víc lidí a monitory. RegioJet ukázal první nový vagón
Jen s několikaminutovým zpožděním dotlačili na první nástupiště pražského hlavního nádraží žlutý vagón RegioJetu.
Majitel Radim Jančura se sám ujal jeho představení.
Po několika letech provozování vyřazených vagónů rakouských drah je to první, zbrusu nový vůz pro osmdesát cestujících 2. třídy.
Po vzoru konkurence vsadili na jednoprostorové uspořádání, zákazníci to prý chtějí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 10. 2014 14:40
Soukromý železniční dopravce RegioJet dohání konkurenci. Svůj zbrusu nový vagón 2. třídy představil ve velkoprostorovém uspořádání, které kombinuje nevýhody vlaku a autobusu.

Praha - Po úspěšném provozování vyřazených vagónů z Rakouska má RegioJet první zbrusu nový vůz. Vyrobila jej rumunská vagónka ASTRA Vagoane Calatori v Aradu.

Firma jej objednala pro linku do Berlína a Hamburku, ze které posléze vycouvala. Deset objednaných vagónů za čtvrt miliardy korun bude vozit na nově otevírané lince z Prahy do Košic.

Podívejte se, jak naskládají do jednoho vozu o šedesát procent více pasažérů.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Útočník v Afghánistánu zastřelil tři pracovnice televizní stanice

Neznámý ozbrojenec v úterý ve východoafghánském Dželálábádu zastřelil tři zaměstnankyně místní televizní stanice. Čtvrtá žena byla zraněna a v nemocnici bojuje o život. Místní policie uvedla, že zadržela hlavního podezřelého. Jde o další ze série útoků proti pracovníkům v médiích v této oblasti za poslední měsíce, píše agentura Reuters.

Tři ženy ve věku 18 až 20 let ozbrojenec střelil do hlavy, když se vracely domů z práce, uvádí vládní zdroje. Místní televizní stanice potvrdila, že se jednalo o její zaměstnankyně.

Afghánistán se v posledních měsících potýká s vlnou útoků vůči novinářům, lékařům, bojovníkům za lidská práva či státním zaměstnancům. Na začátku prosince byla v Dželálábádu zastřelena moderátorka stejné stanice Malala Majvandová. V lednu zemřel novinář a bojovník za lidská práva Adil Ajmak, na jehož auto zahájili palbu neznámí střelci.

Afghánská vláda a některé zahraničí mocnosti z podobných útoků viní hnutí Tálibán. V provincii Nangarhár, jejíž je Dželálábád hlavním městem, rovněž působí teroristická organizace Islámský stát; ta se přihlásila k útoku na Majvandovou i některým dalším. Kdo stál za dnešním incidentem zatím není jasné. Podle policie má zadržený střelec vazby na Tálibán, mluvčí tohoto povstaleckého hnutí však jakýkoliv podíl Tálibánu na dnešním útoku odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy