První školní den: Zeman popřál dětem zvědavost, Babiš házel na koš, Zaorálek chválil

První školní den: Zeman popřál dětem zvědavost, Babiš házel na koš, Zaorálek chválil
Miloš Zeman se svou ženou zahájil školní rok v Základní škole Slezská v Třinci na Frýdecko-Místecku. Dětem kladl na srdce, aby nečekaly, co objeví v učebnicích, ale samy se snažily hledat třeba na internetu.
Prezident řekl žákům, že jim nebude jako ostatní přát, aby se dobře učili, poslouchali rodiče a učitele. "To je všechno pravda. Já bych vám chtěl nadto popřát něco jiného. Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát," řekl Zeman.
Představitelé školy přivítali prezidenta s jeho doprovodem v tělocvičně, kde se vítání prvňáčků obvykle odehrávají. Jeho manželka Ivana Zemanová spolu s moravskoslezským policejním ředitelem Tomášem Kuželem rozdala dětem knížky policejních pohádek.
Na zahájení školního roku Střední policejní školy v pražských Hrdlořezích prváci skládají slavnostní slib žáka. Mnoho štěstí studentům popřál i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
Foto: ČTK
Magdaléna Čevelová, Marie Kolajová
2. 9. 2019 14:40
Prezident zahájil školní rok v Základní škole Slezská v Třinci, Andrej Babiš se zase účastnil slavnostního otevření nové budovy školy v Rudné u Prahy. Miloš Zeman děti nabádal, aby nečekaly jen na to, co objeví v učebnicích. "Chtěl bych vám popřát zvědavost. Zvědavost, která vlastně znamená schopnost se ptát," řekl. Vítání školáků se zhostili také další politici - ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) nebo ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Naopak ministr školství Robert Plaga (ANO) doprovodil v Brně do první třídy svou dceru.
 

Právě se děje

Další zprávy