Hnutí ANO by se podle předvolebního modelu umístilo jako první se ziskem 26,1 procenta hlasů. Druhá koalice Spolu však postupně náskok stahuje s 22,3 procenty. Další z vládních stran jsou za nimi. Piráti by uspěli s 12,1 procenty a STAN s 8,1 procenty. Opoziční SPD kandidující společně s Trikolorou by získalo 7,9 procenta.
Pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Evropského parlamentu by podle modelu překročila i koalice Stačilo! v čele se šéfkou KSČM Kateřinou Konečnou, a to se ziskem 7,7 procenta hlasů. Podobně by hranici překročila i Přísaha a Motoristé s 7,2 procenty hlasů, které do eurovoleb vede bývalý automobilový závodník Filip Turek.
Pod vstupní hranicí by naopak zůstala SOCDEM s 3,6 procenta, Svobodní s 2,3 procenta i Zelení, kteří by získali 1,4 procenta.
Kdyby se zisk hlasů v modelu přepočítal na počty mandátů jednotlivých stran, hnutí ANO by v Evropském parlamentu zastupovalo šest europoslanců, koalici Spolu pět a Piráty tři europoslanci. Hnutí STAN, SPD s Trikolorou a Stačilo! by dosáhly každý na dvě křesla. Přísaha a Motoristé by získali pouze jeden mandát.
Průzkum zároveň ukázal, že by o letošní volby do Evropského parlamentu mohl být větší zájem než minule. "Na základě našich přepočtů a zkušeností z minulých let by se mohla volební účast pohybovat okolo 30 až 35 procent. Je navíc třeba brát na zřetel, že evropské volby jsou z mnoha ohledů specifické a konečné výsledky mohou být ještě odlišné," uvedl Jan Burianec ze STEM/MARK.