Průzkum: Lidé důvěřují nejvíce Babišovi, Zeman je pátý

ČTK ČTK
3. 6. 2015 15:38
Těsně za Babišem je premiér Sobotka. V první pětici se umístil i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ministr obrany Martin Stropnický a prezident Miloš Zeman.
Ministr financí Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš | Foto: Libor Fojtík

Praha - Nejdůvěryhodnějším ústavním činitelem nadále zůstává ministr financí Andrej Babiš (ANO), kterému v květnu věřilo 55 procent lidí. V čele žebříčku se tak drží více než rok. Těsně za Babišem skončil s 53 procenty premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který si od dubna polepšil o sedm procentních bodů.

V první pětici se umístil i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a prezident Miloš Zeman. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Rychetskému věří 45 procent Čechů, Stropnickému 44 procent a Zemanovi 41 procent občanů.

Ostatní ústavní činitelé dostali důvěru menší než 36 procent, přičemž nejmenší, osmiprocentní důvěrou disponuje guvernér České národní banky Miroslav Singer. V porovnání s průzkumy z předchozích měsíců je ale jeho důvěra stabilní.

Výrazný nárůst důvěry zaznamenalo CVVM vedle Sobotky i u ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL). Stejně jako Sobotka si od dubna polepšil o sedm bodů a aktuálně mu věří 27 procent lidí.

O pět procentních bodů na 20 procent se zvýšila od předchozího průzkumu i důvěra v ministra dopravy Dana Ťoka, čtyři body navíc získal místopředseda vlády a předseda lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), důvěřuje mu 35 procent Čechů.

Naopak ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier si pohoršil o čtyři body na 35 procent.

 

Právě se děje

Další zprávy