Pandemie pohnula se školstvím, žáci ale mají deprese, varují odborníci

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
27. 11. 2020 14:55
Konference o vzdělávání PREF 2020 přinesla celou řadu pozitivních zjištění o probouzejícím se českém školství. Ale také spoustu alarmujících zpráv. Třeba že děti nezvládají dlouhou domácí izolaci, trpí depresemi a častěji sahají k sebepoškozování. Duševní bolest totiž chtějí přebít tou fyzickou. Projděte si jednotlivá témata a pusťte si videa z konference.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: iStock

Bez dat řídíme školství naslepo

"Bez dat řídíme naslepo. Chceme-li zlepšovat české vzdělávání, musíme se opírat o data, ne o osobní zkušenosti. Mnoho dat nám chybí, ale jde to změnit. Víme jak, chce to jen společnou vůli všech stran," říká David Greger z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. 

Michaela Kudrnáčová z Národního pedagogického institutu, která se zabývá dovednostmi a vzděláváním dospělých, postrádá data o tom, jaké školy pomohly lidem k jaké práci a zda vedly k jeho spokojenosti v životě.

"Data tu nejsou proto, abychom si s nimi my analytici hráli, ale aby nám odpověděla na to, jakým způsobem bychom mohli zlepšit život našich dětí ve vzdělávání," upozorňuje Václav Korbel z IDEA při CERGE-EI a PAQ Research.

Více v panelu Jaká data o vzdělávání nám chybí, a proč 

 

Právě se děje

Další zprávy