Pražský okruh se ještě neotevřel. Projeďte si ho už teď

Pavel Baroch, Lucie Kalivodová
30. 7. 2010 20:00
Vizualizace nových dálničních úseků na jihozápadě hlavního města
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ačkoli další část Pražského okruhu na jihozápadním okraji hlavního města se pro motoristy otevře až 20. září, vy si novou dálnici můžete projet už nyní. I když zatím jen vizuálně.

Nový úsek Pražského okruhu začíná u Jesenice, kde se napojuje na brněnskou dálnici, a pokračuje přes Vestec a Lahovice do Slivence. Zde navazuje na už provozovaný úsek okruhu do Ruzyně.

Nový dálniční úsek Pražského okruhu tak propojí brněnskou D1 s dálnicí D5 do Plzně a rychlostní silnice na Karlovy Vary a Chomutov.

"Otevření této stavby je nejvýznamnější dopravní počin posledních let. Úsek příznivě ovlivní dopravní situaci nejen v jižní části Prahy, protože urychlí provoz a značně uleví od tranzitního provozu Jižní spojce a Barrandovské spojce, ale i v celém středočeském regionu díky propojení plzeňské a brněnské dálnice," řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfred Brunclík.

Nové části okruhu budou technicky unikátní, vybavené nejkomplexnějším systémem řízení dopravy v Česku. Na jednotlivých úsecích okruhu budou proměnné dopravní značky, světelné signály, informačními tabule, meteostanice, detekce dopravního proudu a další součásti, se kterými se řidiči mohli doposud setkat jen v zahraničí.

Projeďte si úsek mezi Jesenicí a Lahovicemi: Projeďte si úsek mezi Lahovicemi a Slivencem:
 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru obytné budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Příčina neštěstí zatím není známa, úřady ale nevyloučily závadu na rozvodech elektřiny.

Požár ve čtvrti u hlavního nádraží si vyžádal životy tří mužů ve věku od 30 do 45 let a dvou žen, jedné 25leté a jedné asi 70leté. Podle regionálního listu DNA se podařilo hasičům z budovy dostat 23 lidí bez zranění. Většina z nich našla přístřeší v jedné ze školních tělocvičen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy