Pražské náplavky: Prostor pro všechny, nebo byznys pro vyvolené?

Pražské náplavky: Prostor pro všechny, nebo byznys pro vyvolené?
Pražská nábřeží skýtají i podle urbanistů velký potenciál ke zlepšení kvality života v hlavním městě.
Co nyní představují břehy Vltavy pro obyvatele a návštěvníky Prahy? Prostor pro všechny, nebo spíš kotviště turistických lodí a byznys pro vyvolené?
Jsou místa, kde to u Vltavy žije. Spontánně.
Například na náplavce mezi Železničním a Jiráskovým mostem. Cyklodílna patří ke klubu Bajkazyl.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
4. 6. 2012 11:50

Vltavská nábřeží by mohla být nejcennějším veřejným prostorem pro trávení volného času v centru Prahy. Život na náplavce ale v hlavním městě příliš podporován není, tvrdí organizátoři nedávného festivalu reSITE. Absence jednotné koncepce územního plánu a divoké pronájmy komukoli na cokoli mají za následek využívání vltavských břehů k nejrůznějším účelům. Podívejte se, co nabízejí pražské náplavky obyvatelům či návštěvníkům města dnes a jak by mohly ožít při troše dobré vůle.

 

Právě se děje

před 23 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy