Pražské náplavky: Prostor pro všechny, nebo byznys pro vyvolené?

Pražské náplavky: Prostor pro všechny, nebo byznys pro vyvolené?
Pražská nábřeží skýtají i podle urbanistů velký potenciál ke zlepšení kvality života v hlavním městě.
Co nyní představují břehy Vltavy pro obyvatele a návštěvníky Prahy? Prostor pro všechny, nebo spíš kotviště turistických lodí a byznys pro vyvolené?
Jsou místa, kde to u Vltavy žije. Spontánně.
Například na náplavce mezi Železničním a Jiráskovým mostem. Cyklodílna patří ke klubu Bajkazyl.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
4. 6. 2012 11:50

Vltavská nábřeží by mohla být nejcennějším veřejným prostorem pro trávení volného času v centru Prahy. Život na náplavce ale v hlavním městě příliš podporován není, tvrdí organizátoři nedávného festivalu reSITE. Absence jednotné koncepce územního plánu a divoké pronájmy komukoli na cokoli mají za následek využívání vltavských břehů k nejrůznějším účelům. Podívejte se, co nabízejí pražské náplavky obyvatelům či návštěvníkům města dnes a jak by mohly ožít při troše dobré vůle.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy