Praha ztratila 50 milionů. Někdo je poslal na jiný účet

Kateřina Eliášová
16. 1. 2008 8:18
Podle magistrátu selhal lidský faktor
Praha. Hlavní město České republiky.
Praha. Hlavní město České republiky. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Pražský magistrát postrádá 50 milionů korun. Některý ze zaměstnanců nebo dodavatelů zřejmě podvrhl číslo účtu, na který pak město peníze poslalo.

Případ od minulého týdne vyšetřuje policie, která ale odmítá o případu poskytovat jakékoli informace.

Peníze byly původně určeny na úhradu faktury, kterou Praze vystavila stavební firma Skanska za práce na kanalizaci v Újezdě nad Lesy.

Na faktuře, kterou podepsal ředitel magistrátního odboru městského investora Jiří Toman, bylo ale uvedeno jiné číslo účtu. Podle zdroje z magistrátu, který si nepřál být jmenován, nešlo o pochybení, ale o úmyslné zfalšování dokumentu.

Známe viníka

Kdo konkrétně číslo účtu na faktuře přepsal, zatím policie ani magistrát nezveřejnily. "Víme, kdo je za to odpovědný, zatím za to nebyl potrestán," řekl Aktuálně.cz ředitel Toman.

"Moje pochybení to není, ale počítám i s variantou, že budu odvolán," dodal.

Peníze podle informací Aktuálně.cz odešly na účet, který je v bance Citibank, kde má svůj účet i Skanska. Magistrát vylučuje, že by peníze zmizely v cizině.

"Ty peníze se vrátí zpátky, náš systém kontroly vylučuje selhání. Za každý krok je někdo zodpovědný, a to znamená, že nese i hmotnou odpovědnost," potvrdil Jiří Toman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy