reklama
 
 

Poslankyni KSČM Pěnčíkové dělá asistenta bývalý člen ANO ze zrušené buňky v Praze 4

17. 1. 2019 10:55
Nová poslankyně KSČM Marie Pěnčíková má ve sněmovně za asistenta bývalého poslance hnutí ANO Pavla Čiháka. Oba spolupráci potvrdili. Čihák působil jako předseda oblastního sdružení hnutí ANO v Praze 4, které však vedení ANO v prosinci zrušilo.

Čiháka kontaktovala Pěnčíková krátce po složení poslaneckého slibu v prosinci loňského roku. "Ano, Pavel Čihák je jedním z mých čtyř asistentů (nové informace ještě nejsou na webu sněmovny), zbývající tři jsou mí spolustraníci," napsala v SMS zprávě.

Problém ve spolupráci s bývalým poslancem ANO nevidí, protože Čihák je podle ní již bez politické příslušnosti. To potvrdil pro Aktuálně.cz i Čihák, který vysvětlil, že se s poslankyní zná ze společného působení ve sněmovně. 

"S paní poslankyní máme podobná témata v podobě životního prostředí a zemědělství. Ona se znovu dostala do výborů, kde může moje rady využít," řekl Aktuálně.cz.

Pavel Čihák byl do roku 2017 poslancem za hnutí ANO. Deník N v prosinci informoval, že vedení hnutí ANO zrušilo oblastní organizaci Prahy 4, protože právě Pavel Čihák a Antonín Lébl odmítli organizaci opustit. "Hnutí ANO nás zrušilo bez toho, aby to s námi nějak konzultovalo," vzpomíná Čihák.

Vedení ANO s ním už nijak nekomunikuje, je zastupitelem v Praze-Kunraticích, ale bez politické příslušnosti. "Oni jsou bez zájmu se se mnou bavit," dodává Čihák. Možný vstup do KSČM je ale podle něj předčasná úvaha.

Pěnčíková ve sněmovních lavicích nahradila Vladimíra Koníčka (KSČM), který se začátkem prosince stal členem vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. Tím mu zanikl poslanecký mandát.

autor: Michal Polák | 17. 1. 2019 10:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama