Poslanec Tejc bude na jarním volebním sjezdu kandidovat na prvního místopředsedu ČSSD

Michal Polák ČTK Michal Polák, ČTK
Aktualizováno 21. 11. 2016 19:19
O post statutárního místopředsedy bude na jarním volebním sjezdu usilovat poslanec Jeroným Tejc. Rozhodl o tom Městský výkonný výbor ČSSD v Brně. Tejc na předsedu kandidovat nechce. O post místopředsedy se ucházel už v loňském roce, ale ve druhém kole prohrál s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Tejc patří ke křídlu strany, která podporuje prezidenta Miloše Zemana. Podle Tejce by se sociální demokracie měla soustředit na své tradiční voliče a snažit se dělat více levicovou politiku.
Jeroným Tejc.
Jeroným Tejc. | Foto: Vojtěch Marek

Brno – Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD) na jarním sjezdu bude usilovat o post statutárního místopředsedy České strany sociálně demokratické. Rozhodl o tom dnes Městský výkonný výbor ČSSD v Brně. Na předsedu Tejc kandidovat nechce. Tejc v minulosti hovořil o tom, že zvažuje svůj vstup do vedení ČSSD. Nechtěl ale specifikovat, zda se bude na jarním volebním sjezdu ČSSD ucházet o post předsedy nebo místopředsedy strany. Tejc se o post místopředsedy ucházel už v loňském roce, ale ve druhém kole prohrál s ministrem vnitra Milanem Chovancem.

Tejc patří ke křídlu ČSSD, které podporuje prezidenta Miloše Zemana. Politik se také účastnil známé lánské schůzky, kam odjel společně s dalšími sociálními demokraty vymyslet plán, jak svrhnout předsedu Bohuslava Sobotku.

Poslanec ČSSD v nedávném rozhovoru s Aktuálně.cz přiznal, že nesouhlasí s premiérem Sobotkou, který po prohraných krajských volbách řekl, že chce lákat mladé a liberální městské voliče. Podle Tejce by se sociální demokracie měla naopak soustředit na své tradiční voliče a snažit se dělat více levicovou politiku.

"V posledních letech jsme se programově rozkročili a získali jsme méně voličů. Proto se snažím o to, abychom neztráceli voliče, kteří nám zajišťovali třicetiprocentní podporu," vysvětlil Tejc.

Tejc na sebe v minulém týdnu upoutal pozornost, když přišel s návrhem na změnu zákonu o azylu, který by umožňoval zrychlit proces vyhoštění neúspěšných žadatelů o azyl. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka později řekl, že ČSSD nehodlá jít cestou "zoufalého populismu".

 

Právě se děje

Další zprávy