Popularita Babiše stoupla, polepšily si i Schillerová a Maláčová

ČTK ČTK
11. 11. 2019 11:44
Nejlépe hodnoceným politikem mezi členy vlády a předsedy parlamentních stran zůstává podle průzkumu STEM premiér a předseda ANO Andrej Babiš, jehož popularita se oproti předchozím měsícům zvýšila. Zároveň ho však polovina lidí hodnotí negativně. Na druhém místě skončila ministryně financí Alena Schillerová, třetí místo obsadila ministryně práce Jana Maláčová a ministr kultury Lubomír Zaorálek.
Andrej Babiš a Alena Schillerová.
Andrej Babiš a Alena Schillerová. | Foto: ČTK

"Andrej Babiš zaznamenal oproti červnovému průzkumu zvýšení podílu příznivých hodnocení, což znamená, že opět je tábor jeho příznivců početnější než tábor jeho odpůrců," uvedli autoři průzkumu. Podporu mu vyjádřilo 52 procent lidí, tedy o sedm procentních bodů více než v červnu. Nepříznivě ho hodnotí 48 procent lidí.

Proti červnu si polepšila i Alena Schillerová se 43 procenty a Jana Maláčová s 39 procenty pozitivních hodnocení. Lubomír Zaorálek v červnovém průzkumu nebyl hodnocen, ministrem kultury se stal až na konci prázdnin. Naposledy byl v průzkumu zařazen jako šéf diplomacie v listopadu 2017 a proti této době si polepšil o 12 bodů na 39 procent shodně s Maláčovou.

Proti červnu si mírně polepšila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), kterou kladně vnímá 36 procent Čechů. Celých 51 procent ji však vnímá negativně.

Naproti tomu obliba předsedy pirátů Ivana Bartoše, ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) a šéfa komunistů Vojtěcha Filipa mezi lidmi klesla. Hodnocení ostatních politiků se příliš nezměnilo. Nejméně známým členem vlády zůstává ministr dopravy Vladimír Kremlík a ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO). Nezná je téměř polovina dotázaných.

Průzkum popularity politiků v říjnu (STEM)
Průzkum popularity politiků v říjnu (STEM) | Foto: STEM
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár kamionu na D1 na Benešovsku způsobil škodu téměř milion korun

Škodu téměř milion korun způsobil v sobotu ráno požár kamionu na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Nikdo nebyl zraněn, dálnice byla dočasně uzavřena. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena po 7:00. Plameny zachvátily i návěs, hasiči požár uhasili a vozidlo ochlazovali. Dálnice byla v úseku mezi Loktem a Hořicemi ve směru na Brno zhruba půl hodiny neprůjezdná. Vytvořila se dlouhá kolona, která ještě po 8:00 sahala až na 66. kilometr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy