Pomohli jste byznysu, děkoval tenistům šéf průmyslu

Domácí Domácí
19. 11. 2012 10:05
Pro tuzemský exportně orientovaný průmysl udělali vůči zahraničí to nejlepší, pochvaluje si
Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Zisk Davis Cupu přišel v podobné společensko-politické situace jako zisk zlatých medailí na olympijském hokejovém turnaji v Naganu v únoru 1998.

Důvěra v politiky je na nule a ve společnosti panuje, řečeno slovy Václava Havla, "blbá nálada". K tomu se ještě přidává hospodářská krize. Uvědomují si to i byznysmeni a šéfové průmyslu.

"Nic lepšího v této době hospodářské recese a společensky blbé nálady jsme si nemohli přát. Naši tenisté přepsali dějiny a alespoň na chvíli sjednotili tento národ," pochvaloval si prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

V době krize obchod vadne a jakákoliv podpora české značky se vývozu z České republiky velmi hodí. Slavná "salátová mísa" je navíc pojem pro velkou část světa.

"Pro tuzemský exportně orientovaný průmysl naši reprezentanti udělali vůči zahraničí to nejlepší, co se pro image naší země udělat dalo. Děkujeme vám, pomohli jste i byznysu," dodal k nedělnímu vítězství českých tenistů v Davisovu poháru Hanák.

Také český prezident Václav Klaus děkoval tenistům za skvělou reprezentaci země.

"Vážení tenisté, milý Tomáši, Radku, Lukáši, Ivo a celý realizační týme, dovolte mi, abych Vám poblahopřál k vítězství ve finálovém utkání Davis Cupu proti Španělsku. Vaše výkony byly úžasné, a navíc jste o víkendu ukázali neuvěřitelně bojovné a týmové srdce. Děkuji Vám za skvělou reprezentaci naší země. Na Váš triumf se jen tak nezapomene," stálo v jeho blahopřejném telegramu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy