Zemanův vlivný sponzor zavírá svůj exekutorský úřad

Martina Machová Martina Machová
5. 10. 2013 7:00
František Gajdoš věnoval podle transparentního účtu Zemanovi rovný milion korun.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Reuters

Praha - Jeden z nejštědřejších sponzorů prezidentské kampaně Miloše Zemana František Gajdoš končí ve funkci soudního exekutora ve Vsetíně.

Mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová to potvrdila deníku Insider s tím, že František Gajdoš končí na vlastní žádost. Termínem, kdy ukončí výkon exekutorského úřadu, je poslední den letošního listopadu.

Výběrové řízení na Gajdošovo místo už bylo vyhlášeno a v současné době běží. „Předpokládáme, že bude ukončeno tak, aby byla zajištěna návaznost v činnosti úřadu," uvedla Petra Báčová.

Změna na Exekutorském úřadě ve Vsetíně není jediná, kterou má za sebou František Gajdoš od doby, kdy poslal na účet Miloši Zemanovi jeden z největších darů v jeho prezidentské kampani - podle transparentního účtu Zemanovy kampaně šlo o rovný milion korun.

Čtěte více v placeném deníku Insider:Dostane štědrý sponzor místo na Hradě?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy