Vlivný ústecký podnikatel Patrik Oulický vystoupil z ODS

ČTK Radek Nohl ČTK, Radek Nohl
22. 3. 2013 15:27
Severočeská buňka strany podnikatelovo rozhodnutí vítá

Ústí nad Labem - Ústecký podnikatel Patrik Oulický vystoupil z Občanské demokratické strany. Byl považován za vlivného člena strany, ale i za kontroverzního podnikatele.

Na to, že Oulický ze strany odešel, upozornila Česká televize. Ústecká ODS jeho krok vítá, řekl deníku Aktuálně.cz předseda ústecké organizace ODS Radim Holeček.

"Dlouhodobě volám po novém větru v ústecké ODS. Vnímám rozhodnutí pana Oulického jako součást tohoto nového procesu," řekl Aktuálně.cz Holeček.

Podle jeho slov byla ústecká ODS personifikována právě do osoby Patrika Oulického. Důvod, proč stranu před zhruba měsícem opustil, Holeček nezná.

Reakci Oulického Aktuálně.cz zjišťuje. Mobilní číslo, které podnikatel měl, v současné době hlásí, že neexistuje.

Oulického jméno zaznělo například v souvislosti s korupční kauzou kolem ROP Severozápad. Dotační úřad sídlí v budově, která patří společnosti, v jejíž vlastnické struktuře Oulický figuruje.

"Úřad sídlí v domě, jehož majitelem je ústecký kmotr Patrik Oulický, blíže prameni už by snad být ani nemohl," řekla v červenci soudkyně Kamila Elsnicová, když vynášela v korupčním případu rozsudek nad bývalým šéfem úřadu Petrem Kušnierzem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy