Kmotr ODS je opět v podezření, že stavěl načerno

Domácí Domácí
9. 8. 2012 12:10
Architekt tvrdí, že jeho podpis na dokumentaci k domu Patrika Oulického někdo zfalšoval

Ústí nad Labem - Vlivný člen ODS Patrik Oulický čelí už druhému vážnému podezření, že má na kontě černou stavbu. Poté, co před několika lety bez povolení úřadů postavil rekreační rezidenci, jde tentokrát o podivné okolnosti kolem povolení stavby jeho budovy v Ústí nad Labem. Sídlí v ní úřad pro evropské dotace.

MF Dnes uvedla, že v dokumentech potřebných pro vydání stavebního povolení ústeckého domu se totiž objevily podpisy a razítka architekta, který veřejně tvrdí, že dům nikdy neviděl. Svůj podpis na dokumentech označil za zfalšovaný a říká, že jeho razítko autorizovaného architekta si mohl někdo "vypůjčit".

Dům nechala v letech 2008 a 2009 postavit firma EDS, pro kterou zpracoval projekt ateliér Real Garant. Výkresy v projektové dokumentaci měl schválit autorizovaný architekt Petr Fuchs.

Ten však podle MF Dnes o ničem neví. "Nikdy jsem tento dům neviděl. Svou autorizaci jsem nikdy k tomu nedal," prohlásil. "Ten podpis není můj, bude zfalšovaný," ohradil se architekt, když nedávno dostal do ruky kopie výkresů.

Jak se podpis a razítko Petra Fuchse ocitly na projektové dokumentaci, zatím není jasné. Ateliér Real Garant však pochybnosti o původu potvrzení architekta Fuchse odmítl.

Fuchs přitom tvrdí, že ateliér Real Garant ani nezná, a je připraven celý případ nechat vysvětlit. 

Firmu EDS a zmíněný dům vlastní od roku 2010 Patrik Oulický s dalším členem ODS Danielem Ježkem a někdejší šedou eminencí strany Alexandrem Novákem odsouzeným za korupci.

Oulický už v minulosti postavil několik černých staveb, například haciendu v Moravanech na Ústecku. Na stavby dostal povolení dodatečně, a dokonce - navzdory kritice ombudsmana -  vyvázl bez pokuty.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy