Kmotr ODS je opět v podezření, že stavěl načerno

Domácí Domácí
9. 8. 2012 12:10
Architekt tvrdí, že jeho podpis na dokumentaci k domu Patrika Oulického někdo zfalšoval

Ústí nad Labem - Vlivný člen ODS Patrik Oulický čelí už druhému vážnému podezření, že má na kontě černou stavbu. Poté, co před několika lety bez povolení úřadů postavil rekreační rezidenci, jde tentokrát o podivné okolnosti kolem povolení stavby jeho budovy v Ústí nad Labem. Sídlí v ní úřad pro evropské dotace.

MF Dnes uvedla, že v dokumentech potřebných pro vydání stavebního povolení ústeckého domu se totiž objevily podpisy a razítka architekta, který veřejně tvrdí, že dům nikdy neviděl. Svůj podpis na dokumentech označil za zfalšovaný a říká, že jeho razítko autorizovaného architekta si mohl někdo "vypůjčit".

Dům nechala v letech 2008 a 2009 postavit firma EDS, pro kterou zpracoval projekt ateliér Real Garant. Výkresy v projektové dokumentaci měl schválit autorizovaný architekt Petr Fuchs.

Ten však podle MF Dnes o ničem neví. "Nikdy jsem tento dům neviděl. Svou autorizaci jsem nikdy k tomu nedal," prohlásil. "Ten podpis není můj, bude zfalšovaný," ohradil se architekt, když nedávno dostal do ruky kopie výkresů.

Jak se podpis a razítko Petra Fuchse ocitly na projektové dokumentaci, zatím není jasné. Ateliér Real Garant však pochybnosti o původu potvrzení architekta Fuchse odmítl.

Fuchs přitom tvrdí, že ateliér Real Garant ani nezná, a je připraven celý případ nechat vysvětlit. 

Firmu EDS a zmíněný dům vlastní od roku 2010 Patrik Oulický s dalším členem ODS Danielem Ježkem a někdejší šedou eminencí strany Alexandrem Novákem odsouzeným za korupci.

Oulický už v minulosti postavil několik černých staveb, například haciendu v Moravanech na Ústecku. Na stavby dostal povolení dodatečně, a dokonce - navzdory kritice ombudsmana -  vyvázl bez pokuty.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policie navrhla obžalovat radního za podněcování vůči Zemanovi

Policie navrhla obžalovat zastupitele a bývalého radního Jesenice Martina Langa (dříve ODS), který čelí trestnímu stíhání za své facebookové výroky na adresu prezidenta Miloše Zemana a poslanců. Lang na sociální síti mimo jiné napsal, že "Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini".

"Ze strany kriminalistů Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy bylo skončeno vyšetřování případu a státnímu zástupci byl doručen návrh na podání obžaloby," popsal Daněk. O dalším postupu rozhodne Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7.

Lang je obviněný z podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí maximálně dvouleté vězení.  Po zahájení stíhání Lang řekl, že se nenechá zastrašit a že na smyslu svých slov trvá.

Aktualizováno před 42 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

Další zprávy