Kmotr ODS je opět v podezření, že stavěl načerno

Domácí Domácí
9. 8. 2012 12:10
Architekt tvrdí, že jeho podpis na dokumentaci k domu Patrika Oulického někdo zfalšoval

Ústí nad Labem - Vlivný člen ODS Patrik Oulický čelí už druhému vážnému podezření, že má na kontě černou stavbu. Poté, co před několika lety bez povolení úřadů postavil rekreační rezidenci, jde tentokrát o podivné okolnosti kolem povolení stavby jeho budovy v Ústí nad Labem. Sídlí v ní úřad pro evropské dotace.

MF Dnes uvedla, že v dokumentech potřebných pro vydání stavebního povolení ústeckého domu se totiž objevily podpisy a razítka architekta, který veřejně tvrdí, že dům nikdy neviděl. Svůj podpis na dokumentech označil za zfalšovaný a říká, že jeho razítko autorizovaného architekta si mohl někdo "vypůjčit".

Dům nechala v letech 2008 a 2009 postavit firma EDS, pro kterou zpracoval projekt ateliér Real Garant. Výkresy v projektové dokumentaci měl schválit autorizovaný architekt Petr Fuchs.

Ten však podle MF Dnes o ničem neví. "Nikdy jsem tento dům neviděl. Svou autorizaci jsem nikdy k tomu nedal," prohlásil. "Ten podpis není můj, bude zfalšovaný," ohradil se architekt, když nedávno dostal do ruky kopie výkresů.

Jak se podpis a razítko Petra Fuchse ocitly na projektové dokumentaci, zatím není jasné. Ateliér Real Garant však pochybnosti o původu potvrzení architekta Fuchse odmítl.

Fuchs přitom tvrdí, že ateliér Real Garant ani nezná, a je připraven celý případ nechat vysvětlit. 

Firmu EDS a zmíněný dům vlastní od roku 2010 Patrik Oulický s dalším členem ODS Danielem Ježkem a někdejší šedou eminencí strany Alexandrem Novákem odsouzeným za korupci.

Oulický už v minulosti postavil několik černých staveb, například haciendu v Moravanech na Ústecku. Na stavby dostal povolení dodatečně, a dokonce - navzdory kritice ombudsmana -  vyvázl bez pokuty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy