V noci dělají jen ku... a zloději, hřímal poslanec ČSSD

ČTK ČTK
20. 9. 2011 16:10
Premiér Nečas to označil za hulvátství poslance, kterému se nechce pracovat
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Požadavek, aby sněmovna ve středu jednala až do noci, natolik rozčílil poslance za ČSSD Jiřího Krátkého, že se uchýlil k vulgaritám.

Před šokovanými poslanci pronesl, že v noci pracují jen "kurvy a zloději".

Premiér Petr Nečas (ODS) to označil za hulvátství poslance, kterému se nechce pracovat. Podle premiéra to vypovídá jak o tomto členu zákonodárného sboru, tak o straně, kterou zastupuje.

"Je to hulvátství především proto, že by pan poslanec, který reprezentuje politickou stranu, která se tak ohání zaměstnanci a lidmi, měl vědět, že v této zemi jsou statisíce lidí, kteří pracují večer a v noci, ve směnných provozech v nemocnicích, v továrnách, v dopravě," podotkl Nečas.

Krátký svým vystoupením reagoval na návrh předsedy poslanců TOP 09 a Starostové Petra Gazdíka, aby sněmovna o zákonech rozhodovala v případě potřeby i po půlnoci.

"Pro Boha věčného, dejte pokoj"

"Já bych vás chtěl poprosit, kolegové z koalice, nechte ty noční hodiny těm dvěma nejstarším řemeslům, a dejte pokoj s těmito věcmi. Kdo dělá v noci - kurvy a zloději. Já se ani k jedněm nepočítám, tak pro Boha věčného, dejte pokoj," rozohnil se Krátký.

Za použití vulgarismu si vysloužil halasný nesouhlas i pokárání od předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS).

Jednání do noci si koalice pravidelně prosazovala už na minulé schůzi, obávala se obstrukcí ze strany opozice. Obvykle ale jednání sněmovny končilo už večer.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při požáru ubytovny na Sibiři zemřelo 11 lidí, další dva jsou zranění

Jedenáct lidí zemřelo a další dva utrpěli zranění při požáru dřevěné ubytovny pro zahraniční pracovníky v Tomské oblasti na západní Sibiři. S odkazem na místní úřady o tom informovala agentura TASS. Podle uzbeckého ministra pro mimořádné situace pocházelo deset obětí z Uzbekistánu. Jedenáctý mrtvý byl Rus.

Podle ruského ministerstva pro mimořádné události požár vypukl v 04:00 místního času (23:00 SEČ) a zcela zničil objekt o rozloze kolem 200 metrů čtverečních. "Podle posledních informací tam žilo 14 lidí, dvěma se podařilo utéct a 11 dalších zemřelo. Osud zbývající osoby je neznámý," sdělil agentuře TASS místní představitel.

Všechny oběti pracovaly pro dřevařskou společnost Greenwood. Shořelá budova přitom podle ruských úřadů nebyla určena pro bydlení. Na místo neštěstí dorazil gubernátor Tomské oblasti Sergej Žvačkin a nařídil požární bezpečnostní kontrolu v celém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy