Zeman dal zelenou Babišovým ministrům. Podívejte se, kdo bude vládnout Česku

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 11. 12. 2017 17:26
Nová vláda Andreje Babiše má čtrnáct členů, čtyři z nich jsou ženy. Někteří ministři jako Robert Pelikán nebo Richard Brabec zůstali na svých místech, další jen změnili resorty. Martin Stropnický se například z obrany přesune na ministerstvo zahraničních věcí a jeho místo obsadí dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Nováčků bude devět - například ministerstvo vnitra bude řídit bývalý náměstek Lubomír Metnar, který poslední roky působí ve Světlíkových Vítkovicích. Zemědělství pak povede ředitel akciové společnosti Úsovsko Jiří Milek. S nováčky na ministerských postech se chtěl nejprve setkat prezident Miloš Zeman, proti žádnému z nich neměl výhrady.
Foto: Profimedia.cz

Ministryně pro místní rozvoj: Klára Dostálová

Klára Dostálová od začátku roku 2014 působila jako náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, později se stala první náměstkyní resortu. Poté, co byla zvolena do sněmovny, na post náměstkyně rezignovala. Dostálová vystudovala ekonomii na VŠE v Praze.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy