Prezident Klaus jede do USA - hovořit o klimatu

Redakce DOM
28. 2. 2008 20:55
Konference se koná začátkem března

Praha - Prezident Václav Klaus na svých osobních internetových stránkách zveřejnil, že se chystá na návštěvu ve Spojených státech.

Jede znovu debatovat o změnách globálního klimatu.

"Prezident republiky Václav Klaus se ve dnech 2. - 4. března 2008 v New Yorku zúčastní Mezinárodní konference o klimatických změnách, kde vystoupí s projevem s názvem From Climate Alarmism to Climate Realism," píše se na stránkách www.klaus.cz.

Poslední velké vystoupení na téma oteplování měl prezident loni v září, když hovořil v rámci konference OSN o klimatických změnách. Zopakoval - byť umírněněji - své názory, které Česká republika dobře zná: Že chybí jasné vědecké důkazy o globálním oteplování.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 52 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy