Obchod s propagačními předměty nemáme, tvrdí Okamura. Reklama na e-shop je přitom přímo na webu SPD

Domácí Domácí
22. 3. 2018 15:00
Na oficiálních webových stránkách hnutí je poutač, na kterém stojí: "NAVŠTIVTE NÁŠ E-SHOP".
Oficiální e-shop SPD.
Oficiální e-shop SPD. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímé demokracie (SPD) Tomio Okramura se ostře ohradil proti tvrzení serveru Seznam zprávy. Investigativní pořad Zvláštní vyšetřování přišel se zjištěním, že SPD provozuje e-shop, na němž má údajně vedení strany vydělávat.

Okamura to na sociálních sítích označil za lež. "Hnutí SPD neprovozuje ani nikdy neprovozovalo žádný e-shop a nemá z provozování takové činnosti žádný příjem," napsal.

Na webových stránkách jeho hnutí je přitom poutač, na němž velkými písmeny stojí: "NAVŠTIVTE NÁŠ E-SHOP". V obchodě si lidé mohou pořídit různé reklamní předměty se symbolikou Okamurova politického uskupení.

Foto: Facebook - Tomio Okamura

Čtenář se z webu SPD dostane přímo na stránky e-shopu, který je představen jako Oficiální obchod Okamurova hnutí. Jednoduchá cesta je skrz tlačítko i na facebookovém profilu samotného předsedy.

Šéf SPD Tomio Okamura vše vysvětluje tím, že o používání reklamních předmětů se symboly SPD požádal jako fyzická osoba poslanec za jejich hnutí Lubomír Volný. "Důvodem bylo zajištění propagace SPD bez dalších nákladů pro hnutí," napsala mluvčí SPD Michaela Dolenská v tiskové zprávě.

Poslanec Volný se na otázky redakce odmítl vyjádřit.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Další zprávy