Ministr zahraničí jmenoval novým náměstkem Borůvku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 7. 2013 17:24
Borůvka na postu nahradí dosavadní náměstkyni Veroniku Kuchyňovou-Šmigolovou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Ministr zahraničí Jan Kohout jmenoval diplomata Karla Borůvku do funkce náměstka pro konzulární záležitosti.

Borůvka tak nahradí dosavadní náměstkyni Veroniku Kuchyňovou-Šmigolovou, která pozici zastávala tři týdny.

Před Kuchyňovou-Šmigolovou byl náměstkem Vladimír Galuška, který míří na stálou misi ČR při OSN ve Vídni.

Diplomatka Kuchyňová-Šmigolová na ministerstvu nadále zůstane, Kohout ji jmenoval zmocněnkyní pro vyjednávání dohody o volném obchodu mezi EU a USA.

Kohout též jmenoval šéfem své sekce diplomata Petra Kubernáta, který nahradí odvolanou Kateřinu Weissovou, která vedla sekci pod ministrem Karlem Schwarzenbergem (TOP 09).

Borůvka má podle Kohouta dlouhá léta praxe jako několikanásobný generální konzul.

"Proto jsem jej požádal, aby se této problematice věnoval na pozici mého náměstka. Kubernát má rovněž bohaté zkušenosti z práce v české zahraniční službě. I on působil nejen v pražském ústředí, ale i v zahraničí. Jsem rád, že se oba rozhodli přijmout mou nabídku a vrací se do čelních řad české diplomacie," uvedl Kohout podle prohlášení zveřejněném na www.mzv.cz.

Borůvka v minulosti působil jako ředitel tiskového odboru ministerstva zahraničí, vrchní ředitel sekce zpracování informací nebo generální konzul v Mnichově. Kubernát byl v minulosti například velvyslancem v Nizozemsku či členem českého vyjednávajícího týmu s EU.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy