reklama
 
 

Klausová se připravuje na post slovenské velvyslankyně

15. 7. 2013 23:24
Klausová již čte směrnice Evropské unie a informace o rodném Slovensku

Praha - Livia Klausová se poprvé vyjádřila ke své možné roli velvyslankyně na Slovensku. Pro iDNES.cz uvedla, že by za funkci byla ráda a již se na ni připravuje.

"Jestli chcete něco prozradit, tak čtu si směrnice Evropské unie a čtu si některé knihy i informace o mém rodném Slovensku," řekla iDNES.cz Klausová.

"Bude mě to těšit, dělala bych to ráda, ale zatím žádné další informace nevím," dodala k postu velvyslankyně v této sousední zemi.

Post pro manželku exprezidenta Klause byl jádrem sporu mezi prezidentem Milošem Zemanem a bývalým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Schwarzenberg chápal nabízenou funkci jako odměnu za podporu v Zemanově prezidentské kampani.

Klausová podpořila Zemana ve spotu před závěrečným kolem prezidentské volby. "Prožil život v České republice, má vztah k naší zemi a k lidem, kteří tady žijí. A jako polický protivník mého muže vždy držel slovo", vyjadřovala se o prezidentovi.

"A nechci, aby po mně přišla na Pražský hrad první dáma, která bude mluvit jen německy," uvedla také ve videu.

Změna k postoji jmenování Klausové velvyslankyní na Slovensku přišla s Jiřím Rusnokem po demisi Petra Nečase. Budoucí premiér se ještě před svým jmenováním vyjádřil, že se s Klausovou nemá problém.

Nový ministr zahraničí Jan Kohout jména sice zatím oficiálně nepotvrdil, ale už avizoval, že očekává větší personální změny a to i na postech velvyslanců, uvádí iDNES. cz.

autor: Domácí | 15. 7. 2013 23:24

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama