Malenovský příští rok skončí u Soudního dvora EU, hledá se náhradník

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 9. 2019 16:08
Jiří Malenovský skončí v říjnu 2020 jako soudce Soudního dvora Evropské unie, kde působí od května 2004. Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo výběrové řízení, ve kterém bude kvůli Malenovského rezignaci hledat jeho nástupce či nástupkyni. Uchazeči se mohou přihlásit do 11. října. Bývalý soudce českého Ústavního soudu Malenovský byl ve funkci potvrzen předloni, kdy vyhrál výběrové řízení a jeho setrvání u soudu schválila vláda. Soudci jsou poté jmenováni vzájemnou dohodou vlád členských států unie na dobu šesti let. Devětašedesátiletý Malenovský je odborníkem na evropské a mezinárodní právo.
Jiří Malenovský skončí v říjnu 2020 jako soudce Soudního dvora Evropské unie, kde působí od května 2004.
Jiří Malenovský skončí v říjnu 2020 jako soudce Soudního dvora Evropské unie, kde působí od května 2004. | Foto: Tomáš Škoda
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marhoulovo Nabarvené ptáče bude usilovat o nominaci na Oscara

Česká filmová a televizní akademie vyšle Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula do boje o nominaci na Oscara pro nejlepší cizojazyčný film. Akademici to oznámili dnes ráno. Vybírali z deseti českých hraných a dokumentárních snímků, větší počet bodů dále získaly tituly Na střeše od Jiřího Mádla a basketbalové historické drama Zlatý podraz. Nominace na Oscary budou známy 13. ledna 2020, vítězové cen pak 9. února. Oscara pro nejepší cizojazyčný film získaly v 60. letech Obchod na korze režisérů Jána Kádára a Elmara Klose a Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela, zatím naposledy roku 1996 uspěl Kolja filmaře Jana Svěráka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy