Lídrem hnutí Hlavu vzhůru je i hokejista Kysela

ČTK ČTK
14. 9. 2013 15:50
Kromě sportovců se krajskými lídry hnutí stanou i exposlanci ODS Úlehla a Doktor
Jana Bobošíková.
Jana Bobošíková. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Mezi krajskými lídry, které v sobotu představil volební blok Hlavu vzhůru, jsou bývalý hokejista Robert Kysela, lyžař Jiří Jirman či někdejší předseda Rady České televize Jiří Baumruk. Ze sportovců budou za uskupení předsedkyně Jany Bobošíkové kandidovat i plavkyně Simona Baumrtová nebo mistr světa v krasobruslení René Novotný.

"Vím, že toto uskupení vzniklo nestandardně, ale zapomněli jsme na všechny případné spory a názorové rozdíly... Naším cílem je uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny a vrátit Českou republiku na cestu svobody a prosperity," řekla dnes na tiskové konferenci bývalá europoslankyně Bobošíková.

Hnutí Hlavu vzhůru sdružuje zástupce 11 stran či hnutí a podle vyjádření svých zástupců má podporu exprezidenta Václava Klause. Kandidují za něj i členové hnutí Pro sport a zdraví, které založil bývalý ministr školství Josef Dobeš a po neshodách s dalšími členy vedení rezignoval na funkci předsedy. Dobešovo hnutí označuje za klíčovou otázku řešení podfinancování českého sportu.

Na otázky k volebnímu programu zatím novináři jasnou odpověď nedostali, strana prý své priority představí až v příštích dnech.

Dobeš rozhodnutí svých kolegů kandidovat za hnutí Bobošíkové kritizuje, Hlavu vzhůru podle něj ve svém programu žádné body na podporu sportu nemá. Myslí si, že sportovci vyměnili svůj původní záměr za ambici usednout v Parlamentu.

Bobošíková se postaví do čela kandidátky Hnutí vzhůru ve Středočeském kraji. Baumruk povede kandidátku v kraji Plzeňském, Kysela v Ústeckém a Jirman v Libereckém kraji. Lídrem pro Jihomoravský region bude bývalá poslankyně a členka Suverenity Jana Volfová, v čele olomoucké kandidátky stane její stranický kolega, podnikatel Jiří Novák.

V Pardubickém regionu sází Bobošíková na zastupitele Pardubic Ondřeje Hlaváče, v Karlovarském na exposlance za ODS Miloše Pateru a v hlavním městě na starostu Prahy 10 Bohumila Zoufalíka.

Hnutí již dříve oznámilo, že za něj bude kandidovat několik bývalých poslanců ODS. Například ve Zlínském kraji bude lídrem exposlanec Tomáš Úlehla, který byl z ODS nedávno vyloučen, v Jihočeském kraji bude jedničkou exposlanec ODS Michal Doktor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy