reklama
 
 

Dobešův poradce Baumruk povýšil, i přes problémy s EU

2. 2. 2012 10:30
Jiří Baumruk měl na starost kritizovaný projekt SPORT, který musel ministr zastavit

Praha - Ministr školství Josef Dobeš přichystal další personální rošádu na svém úřadu.

Odvolal ředitele Národního institutu dětí a mládeže Jiřího Veverku a na jeho místo dosadil svého poradce, bývalého šéfa Rady České televize Jiřího Baumruka.

A to navzdory tomu, že Baumruk měl na starosti kritizovaný projekt SPORT za 650 milionů korun, který byl Dobeš kvůli nátlaku z EU nucen zastavit.

Projekt dotovaný z EU kritizovali politici i Evropská komise. Podle samotného Dobeše nesplňoval kritéria pro evropské projekty.

Zástupce šéfa institutu Jiří Zajíc MF Dnes řekl, že Veverka ve své funkci nijak nechyboval a k jeho odvolání neměl Dobeš pádný důvod.

"Ministerstvo se rozhodlo pro tuto personální změnu, aby uvolnilo pracovní kapacitu pana Veverky pro řešení projektu ESF - Klíče pro život. Ministr Josef Dobeš jmenoval pana Baumruka díky jeho dlouholeté erudici v oblasti vzdělávání a dlouholetým zkušenostem s prací s mládeží," uvedl Dobešův náměstek pro sport Jan Kocourek.

Institut se zaměřuje na problematiku zájmového vzdělávání a činnost školských zařízení, zajišťuje metodickou a organizační podporu práce s dětmi a mládeží a další vzdělávání pedagogických pracovníků.

autoři: Domácí, ČTK | 2. 2. 2012 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama