Dobešův poradce Baumruk povýšil, i přes problémy s EU

Domácí ČTK Domácí, ČTK
2. 2. 2012 10:30
Jiří Baumruk měl na starost kritizovaný projekt SPORT, který musel ministr zastavit
Jiří Baumruk
Jiří Baumruk | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Ministr školství Josef Dobeš přichystal další personální rošádu na svém úřadu.

Odvolal ředitele Národního institutu dětí a mládeže Jiřího Veverku a na jeho místo dosadil svého poradce, bývalého šéfa Rady České televize Jiřího Baumruka.

A to navzdory tomu, že Baumruk měl na starosti kritizovaný projekt SPORT za 650 milionů korun, který byl Dobeš kvůli nátlaku z EU nucen zastavit.

Projekt dotovaný z EU kritizovali politici i Evropská komise. Podle samotného Dobeše nesplňoval kritéria pro evropské projekty.

Zástupce šéfa institutu Jiří Zajíc MF Dnes řekl, že Veverka ve své funkci nijak nechyboval a k jeho odvolání neměl Dobeš pádný důvod.

"Ministerstvo se rozhodlo pro tuto personální změnu, aby uvolnilo pracovní kapacitu pana Veverky pro řešení projektu ESF - Klíče pro život. Ministr Josef Dobeš jmenoval pana Baumruka díky jeho dlouholeté erudici v oblasti vzdělávání a dlouholetým zkušenostem s prací s mládeží," uvedl Dobešův náměstek pro sport Jan Kocourek.

Institut se zaměřuje na problematiku zájmového vzdělávání a činnost školských zařízení, zajišťuje metodickou a organizační podporu práce s dětmi a mládeží a další vzdělávání pedagogických pracovníků.

 

Právě se děje

před 25 minutami

MF chce zrušit povinnost podvojného účetnictví pro podnikatele

Fyzické osoby, které jsou v obchodním rejstříku vedeny jako podnikatelé, již zřejmě nebudou muset v budoucnu vést podvojné účetnictví při překročení hranice 25 milionů korun ročního obratu. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který předložilo ministerstvo financí do mezirezortního připomínkového řízení. 

MF dále navrhuje rozšíření použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky bankami, vybranými finančními institucemi a pojišťovnami. Ty přitom již dnes dohledovým orgánům informace v mezinárodních účetních standardech dodávají. Zároveň chce MF navrhnout, aby firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, měly nižší administrativní zátěž. Zákon by měl dále zpřehlednit zákonné požadavky na inventarizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy