Do kampaně se zapojil další Klausův muž

Domácí Domácí
2. 6. 2009 14:01
Železného Libertas.cz podpořil
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Kampaň před volbami do Evropského parlamentu vrcholí. Nově se do ní zapojil další muž prezidenta Václava Klause - vicekancléř Petr Hájek.

Jeho podpora patří euroskeptickému hnutí Libertas.cz. Deníku Aktuálně.cz to sdělil jeden z kandidátů hnutí a někdejší poslanec ODS Jan Schwippel.

"Zástupce vedoucího Kanceláře prezidenta republiky pro oblast komunikace a kultury dnes podpořil naši kandidátku s tím, že ji bude volit," řekl.

Hájek má podle vlastních slov o důvodech své podpory jasno. "Mimo jiné i proto, že názory Libertas jsou přesně totožné s názory pana prezidenta."

Libertas.cz se hlásí k hnutí irského podnikatele Declana Ganleyho, jednoho z nejhlasitějších odpůrců Lisabonské smlouvy. První trojku kandidátky tvoří exposlanec ODS Vlastimil Tlustý, nedávno odsouzený europoslanec Vladimír Železný a právě Schwippel.

V kampani se angažuje i prezidentův tajemník Ladislav Jakl. Ten podporuje další euroskeptickou partaj blízkou Hradu - Stranu svobodných občanů, kterou založil někdejší Klausův spolupracovník Petr Mach. Jakl dokonce vystoupil v předvolebním spotu Svobodných.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy