Bendlův advokát Jindra na ministerstvu skončil

Radek Nohl Radek Nohl
7. 9. 2013 19:30
Působení Tomáše Jindry jako poradce na ministerstvu zemědělství je u konce.
Petr Bendl a Tomáš Jindra, přátelé z golfu i z úřadu.
Petr Bendl a Tomáš Jindra, přátelé z golfu i z úřadu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Působení pražského advokáta Tomáše Jindry jako poradce na ministerstvu zemědělství je u konce.

Právník, který za vlády premiéra Petra Nečase radil několika bývalým ministrům ODS a naposled Petru Bendlovi, svou štaci na úřadě podle zjištění deníku Insider ukončil.

Podle médií byl Jindra spojkou mezi podnikatelem Ivo Rittigem a předními politiky ODS, jejichž schůzek se běžně účastnil, nechyběl ani na poradách ministerstva. Za rady od tohoto pražského advokáta přitom zaplatily úřady statisíce korun.

Deník Insider v posledních dnech také popsal, jak se tento ministerský poradce podílel na posledním osmimilionovém realitním obchodu Petra Bendla.

To, že Jindra jako poradce na ministerstvu zemědělství skončil, potvrdila jeho mluvčí Dana Večeřová. „Poradenskou smlouvu jsem ukončil dohodou, tuším k 1. 8. 2013," řekl následně Insideru sám Tomáš Jindra.

Mluvčí Večeřová uvedla, že současný ministr v demisi Miroslav Toman si po svém jmenování vytvořil nový tým poradců.

Čtěte více v placeném deníku Insider:

Služby advokáta Jindry politikům a co z toho měl. 

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 42 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 47 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy