Policie zatkla gang, který chtěl vydírat a okrást Babiše

Jaroslav Spurný, Respekt
6. 8. 2015 16:37
Policie pozatýkala devítičlenný gang z Albánie, který chtěl mimo jiné vyloupit dům a unést dítě ministra financí Andreje Babiše.
Andrej Babiš
Andrej Babiš | Foto: Libor Fojtík

Praha - Podle potvrzených informací ukončí policie a státní zastupitelství v nejbližších dnech vyšetřování případu, v němž devítičlenný gang připravoval vyloupení vil několika bohatých lidí z Prahy, mezi nimi i nemovitostí, které patří Andreji Babišovi nebo jeho firmám. Gangsteři údajně připravovali i únos dítěte Andreje Babiše. O případu píše týdeník Respekt.

Devět členů gangu bylo zatčeno na přelomu loňského a letošního roku. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu sledoval členy zločinecké skupiny několik měsíců – poté co se k detektivům dostala informace, že připravují vyloupení vily jednoho pražského podnikatele.

Gang z Albánie dostával tipy na loupeže

Při následném sledování a odposleších detektivové zjistili, že gangsteři připravovali další dvě akce – vyloupení vily dalšího pražského podnikatele a domu Andreje Babiše. Podle informací z bezpečnostních složek nemá případ žádné politické pozadí. Většina členů gangu pocházela z Albánie a tipy na loupeže dostávali od českého komplice.

Pokud jde o Andreje Babiše, zastavila je údajně masivní bezpečnostní ochrana, která se politikovi i jeho rodině dostává, přesto členové gangu zkoumali možnost unést jeho dítě. Skupina si byla údajně jistá, že se na ně nepřijde, protože s ní spolupracoval i tuzemský kriminalista z Prahy, který jim měl dát echo, kdyby se policie začala o členy gangu zajímat. Kriminalista i členové gangu jsou ve vazbě.

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta ani jeho nadřízený, náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, nechtějí informace nijak komentovat. Podle ověřených zpráv je případ nicméně už téměř uzavřen a v nejbližších dnech by měla být podána žaloba.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy