Policie viní pět lidí z nelegální distribuce nafty, stát měli okrást o 40 milionů

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 6. 2019 12:57
Moravskoslezští policisté obvinili pět lidí z nelegální distribuce minerálních olejů. Skupina je dovážela do Česka, kde je ale prodávala jako naftu a neplatila daň. Obvinění podle kriminalistů připravili stát na daních o více než 40 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Případu s krycím názvem Ředitel se policisté a moravskoslezští celníci věnovali několik měsíců. Pětice, které hrozí desetileté tresty, do Česka přivezla více než dva miliony litrů minerálního oleje, který vzápětí prodala jako motorovou naftu pro pohon motorů. "Škoda způsobená krácením daně dosáhla 41,9 milionu korun," řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná..

Policisté pět mužů ve věku od 35 do 58 let obvinili ze zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Čtyři skončili ve vazební věznici. "Dvě osoby jsme obvinili i z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeden nerespektoval zákaz řízení motorových vozidel. Druhému soud už dříve zakázal obchod s minerálními oleji," uvedla mluvčí.

Podle kriminalistů obvinění od loňského února do poloviny června letošního roku dováželi ze zahraničí do Česka minerální olej, který byl deklarován jako rozpouštědlo nepodléhající dani z přidané hodnoty a ohlašovací povinnosti Celnímu úřadu.

"V karvinském areálu pak minerální olej vyskladnili a dále jej prodávali různým odběratelům jako motorovou naftu pro pohon motorů. Za litr si účtovali až 25 korun," dodala.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy