Všechno jsem si vymyslel. Střelbou na školách vyhrožoval šestnáctiletý mladík

Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 6. 2019 19:36
Policie podle ministra vnitra Jana Hamáčka dopadla člověka, který na sociálních sítích vyhrožoval střelbou na neurčených českých školách. Ministr na Twitteru uvedl, že pachatel tvrdí, že šlo o žert. Policie informovala, že autorem hrozby je šestnáctiletý mladík.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

"Pražská policie právě zjistila identitu pachatele, který na twitteru hovořil o hrozbě střelbou ve školách v Praze. Tvrdí, že se jednalo o žert," sdělil později ministr vnitra. Mladík se poté, co ho policisté zadrželi, ke všemu doznal. Řekl, že si všechno vymyslel, uvedla policie.

"V prostředí sociálních sítí jsme zaznamenali výhrůžku střelbou na neurčených českých školách," oznámila nejprve mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová.

Policie z taktických důvodů nechtěla věc více komentovat. "Přijali jsme potřebná opatření," informovala dříve policie na Twitteru.

Sikorová i mluvčí pražské policie Tomáš Hulan pak ČTK řekli, že se varování týká nejen škol v Praze. Další informace však z bezpečnostních důvodů neuvedli.

Na varování před možným útokem střelce upozornil server Deník N, kterému nejmenovaný policejní zdroj řekl, že za výhrůžkou střelbou stál účet na sociální síti vedený pod falešnou identitou.

Varování podle serveru dostala také například Česká zemědělská univerzita v Praze. "Byli jsme varováni. Přijali jsme opatření, ale nemůžeme o nich říct nic bližšího," řekl serveru rektor školy Petr Sklenička, který je také předsedou České konference rektorů.

 

Právě se děje

Další zprávy