reklama
 
 

Policie potrestala podmínkou a pokutou muže, který hajloval na akci SPD v Praze

13. 6. 2019 17:27
Za hajlování na dubnové akci hnutí SPD v centru Prahy byl 43letý muž nepravomocně potrestán půlročním podmíněným trestem s dvouletou zkušební dobou, zaplatit má také 30 tisíc korun. Rozsudek je nepravomocný. Informovala o tom Česká televize.

Záběry hajlujícího muže se objevily krátce po demonstraci na sociálních sítích. Jeho totožnost zjistili policisté ještě ten den večer.

Trestní řízení zahájila policie také se 46letou ženou, která na stejném shromáždění z 25. dubna nosila přívěsky se svastikou. Tím podle kriminalistů veřejně projevovala sympatie k nacismu.

Demonstraci proti "diktátu Evropské unie" uspořádalo hnutí SPD 25. dubna na Václavském náměstí při příležitosti zahájení kampaně pro evropské volby. Na shromáždění vystoupil lídr hnutí Tomio Okamura spolu se šéfy krajně pravicových uskupení Marine Le Penovou z Francie a Geertem Wildersem z Nizozemska.

Při akci se střetli příznivci a odpůrci SPD. Lidi demonstrující proti SPD policisté z místa akce vytlačili. Deset lidí zadrželi za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

autoři: Domácí, ČTK | 13. 6. 2019 17:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama