Policie obvinila muže ze znásilnění pěti dívek, po dalších obětech pátrá. Násilníkovi hrozí 12 let

ČTK ČTK
5. 10. 2017 12:04
Až dvanáct let za mřížemi hrozí muži, který mezi lety 1999 až 2002 znásilnil pět dívek, které byly ve věku od 9 do 14 let. Kriminalisté se domnívají, že takto znásilněných dívek mohlo být v Praze a Středočeském kraji víc, a případné oběti vyzývají, aby se přihlásily vyšetřovatelům. Obětem bude poskytnuta i odborná pomoc psychologa. Ženy se mohou kriminalistům přihlásit na tísňové lince 158.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Z pěti případů znásilnění dívek ve věku devět až 14 let obvinili policisté čtyřicetiletého muže. Tři ze znásilnění se odehrála mezi lety 1999 až 2002 v Praze, další dva případy kriminalisté evidují ve Středočeském kraji. "Policisté vyzývají případné další oběti, aby se jim přihlásily," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž byl obviněn letos v září, nyní je ve vazbě. V případě odsouzení mu hrozí až 12 let vězení.

Násilník podle kriminalistů postupoval vždy podle obdobného scénáře. "S vytipovanou dívkou nastoupil do výtahu v domě, proti její vůli s ní sjel do sklepa a tam ji znásilnil," uvedl policejní mluvčí.

Kriminalisté se domnívají, že takto znásilněných dívek mohlo být v Praze a Středočeském kraji víc, a případné oběti vyzývají, aby se přihlásily vyšetřovatelům.

"Případ vyšetřují velmi zkušení kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří garantují naprostou anonymitu a profesionální přístup," ujistil Daněk. V případě potřeby může být obětem poskytnuta i odborná pomoc psychologa, doplnil. Ženy se mohou kriminalistům přihlásit na tísňové lince 158.

 

Právě se děje

Další zprávy