Ředitel a pedagog z pražské střední školy čelí obvinění ze znásilnění a obtěžování studentů

ČTK ČTK
20. 5. 2016 15:35
Dva učitelé z pražské střední školy elektrotechniky a strojírenství čelí obvinění za sexuální útoky na žáky. Jedním ze stíhaných má být ředitel školy, ten prý si žáky zval k sobě na chatu, kde je obtěžoval s příslibem lepších studijních výsledků. Učitel měl jednoho z žáků zneužít ve svém bytě. Ředitel školy je ve vazbě a na svou funkci rezignoval, obviněného učitele stíhá policie na svobodě, pracuje však z domova.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Praha - Pražská policie obvinila dva pedagogy ze Střední školy elektrotechniky a strojírenství v Praze 10. Jednomu hrozí až deset let vězení ze znásilnění, druhému až pět let odnětí svobody za sexuální nátlak a ohrožení výchovy dítěte, uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle magistrátu je jedním z obviněných ředitel školy.

Média na případ upozornilo anonymní oznámení od pisatele, který se označil za studenta školy. Podle něj policie už několik týdnů prověřuje obtěžování mladistvých žáků. Trestní oznámení prý podala rodina studenta prvního ročníku. Ředitel si podle anonyma zval žáky na chatu, kde je pod psychickým nátlakem a s příslibem lepších studijních výsledků obtěžoval. Druhý obviněný učitel údajně zneužil studenta ve svém bytě.

"V tuto chvíli mohu uvést pouze to, že stíháme dvě osoby, z toho jednu vazebně a jednu na svobodě," sdělil Hulan.

Podle tiskové zprávy magistrátu skončil ve vazbě ředitel školy, který na svou funkci rezignoval. Druhý obviněný učitel pracuje z domova. "Chod školy, kde v současnosti probíhají maturitní zkoušky a je dokončováno přijímací řízení, není narušen," dodal magistrát.

 

Právě se děje

Další zprávy