Policie nebude dál řešit slova Petry Paroubkové o nelegálních příjmech jejího manžela

ČTK ČTK
15. 11. 2018 16:32
Policie se nebude dál zabývat prohlášením Petry Paroubkové o údajných nelegálních příjmech jejího manžela, expremiéra Jiřího Paroubka, s níž se rozvádí a soudí o výživné na dceru. Ve čtvrtek o tom informoval Radiožurnál. Paroubková tvrdila, že má důkazy pro to, že její manžel měl nelegální milionové příjmy. Policie to prověřovala, ale trestní řízení nezahájila.
Jiří Paroubek
Jiří Paroubek | Foto: ČTK

"Nebyla nalezena taková indicie, na jejímž základě by bylo důvodné vedení trestního řízení," řekl Radiožurnálu náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 5 Martin Černý. Policisté podle něj při prověřování vycházeli z publicistických pořadů, které byly k případu odvysílány, z interních databází policie i veřejných informací státní správy.

Paroubková o milionových příjmech, které nechodily přes bankovní účet, mluvila v rozhovoru pro Seznam Zprávy letos v srpnu. Jako důkazy prý měla nahrávky i předvolební deník z roku 2014. Paroubek tehdy řekl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby, v nichž bývalý předseda vlády a ČSSD neúspěšně usiloval o křeslo senátora jako nezávislý kandidát v Ostravě.

Uvedl tehdy, že měl doma v trezoru 3,5 milionu korun v amerických dolarech, které mu na společné podnikání půjčil podnikatel Petr Michek; peníze ale prý ze sejfu, k němuž měla přístup i jeho manželka, zmizely.

Bývalý předseda ČSSD převzal funkci premiéra po Stanislavu Grossovi v dubnu 2005, zůstal v ní zhruba rok a půl. Od června 2006 do srpna 2013 byl poslancem. Se svou někdejší překladatelkou Petrou se oženil v listopadu 2007, mají osmiletou dceru Margaritu.

PETRA PAROUBKOVÁ | Video: SEZNAM
 

Právě se děje

Další zprávy