Paroubek: Peníze z trezoru mi půjčil přítel, letos jsem mu radami vydělal přes milion

Domácí Domácí
Aktualizováno 6. 9. 2018 12:43
Paroubek čtenářům Aktuálně.cz napsal, že 3,5 milionu vrací podnikateli Michkovi prostřednictvím svých poradenských služeb. Později na tiskové konferenci prohlásil, že tyto peníze společně s dalšími zmizely v minulosti z bankovního sejfu. Nepřímo naznačil, že peníze vzala jeho manžela Petra, s kterou se rozvádí. Ona to popírá.
Rozhovor s Jiřím Paroubkem
Dotazovaný právě odpovídá
Jiří Paroubek odpovídá na otázky čtenářů
Přejít k dotazům

Praha - Jiří Paroubek si stojí za tím, že 3,5 milionu, které měl v bankovním sejfu, měl půjčeno od podnikatele Petra Michka a byly zcela legální. Bývalý premiér a předseda ČSSD, který kandiduje v Ostravě do Senátu, to uvedl v on-line rozhovoru se čtenáři pro Aktuálně.cz.

Čtenáři se Paroubka často ptali na obsah jeho trezoru, ve kterém měl podle Radiožurnálu 3,5 milionu v amerických dolarech. Ty mu půjčil podnikatel Petr Michek, kterému Paroubek poskytuje finanční poradenství. "Měl jsem půjčeno v bankovním sejfu od svého osobního přítele 3,5 milionu Kč na společný podnikatelský záměr," napsal čtenářům expremiér. Peníze podle něj byly zcela legální a prověřené bankou.

Paroubek podle svých slov Michkovi peníze vrací prostřednictvím svých poradenských služeb. "Radím panu Michkovi s investicemi na finančních trzích a v tomto roce pan Michek díky tomu vydělal již cca 1,1 milionu Kč. Předpokládám tedy, že za tři až čtyři roky celý můj závazek bude vyrovnán," uvedl.

Paroubek také hájil to, že si vydělává právě finančním poradenstvím. "Řekněte mi, čím by se bývalý politik měl živit. Měl by být na podpoře v nezaměstnanosti nebo vybírat popelnice?" reagoval na otázku, zda při poradenství nemůže zneužít informace, které získal jako bývalý vrcholný politik.

Expremiér také znovu odmítl obvinění své manželky Petry, podle níž měl nelegální milionové příjmy. Odkázal se na středeční sdělení Obvodního státního zastupitelství v Praze 5, které oznámilo, že po výslechu Paroubkové trestní řízení nezahájilo.

"Věřím, že tímto sdělením prokuratury se celá nechutná kauza s velkým podílem mé budoucí bývalé manželky uzavírá," napsal Paroubek s tím, že už se k tomuto tématu nechce vyjadřovat.

Paroubek věří, že v říjnových volbách uspěje. Tvrdí, že podle průzkumů jej nadpoloviční většina Ostravanů podporuje. Která agentura výzkum prováděla, Paroubek nezmínil, podle jeho slov jde ale o renomovanou organizaci.

"Proto je tak nechutná antikampaň proti mé osobě, do níž se, bohužel, nechala angažovat i moje stále ještě manželka. Sociální demokracii škodí jiní lidé, a pokud dopadne v těchto volbách špatně, musí jít především na adresu Sobotky a Chovance," kritizoval v rozhovoru bývalé vedení ČSSD. Tomu současnému v čele s Janem Hamáčkem a Jiřím Zimolou ale v jiné odpovědi vyjádřil podporu. 

V křesle senátora by chtěl Paroubek řešit například téma exekucí. Zákony by chtěl změnit tak, aby co nejvíce kopírovaly německý či rakouský vzor. "U nás jsou exekuce byznysem pro exekutory a určitou sortu právníků," prohlásil.

Řešit chce i nedostatek bydlení, a to prostřednictvím zákona o financování výstavby komunálních bytů. "Systém, který chci do tohoto zákona prosadit, jsem viděl fungovat v Británii. Je postaven na neziskových společnostech, které zajišťují výstavbu bytových domů, takže ceny jsou podstatně nižší než u developerského bydlení," vysvětlil.

Na otázku, zda v případě neúspěchu v senátních volbách zváží konec v politice, nechtěl Jiří Paroubek odpovídat. "To je předčasná otázka. Myslím, že existuje slušná šance, abych vyhrál," napsal.

Z pěti milionů korun prý zůstalo padesát

Jen několik hodin po těchto odpovědích uspořádal Jiří Paroubek tiskovou konferenci, na které byl přítomný i podnikatel Michel. Paroubek prohlásil, že v bankovním sejfu měl kromě zmiňovaných 3,5 milionu od Michka ještě 1,5 milionu korun vlastních. Všechny tyto peníze podle Paroubka zmizely. "Když jsem přišel, zůstalo tam 50 korun," uvedl.

Kdo konkrétně peníze vzal, Paroubek neodpověděl, prohlásil ale, že on to nebyl. "Buď jsem to vzal já, nebo to vzala moje budoucí bývalá žena. Duch svatý to asi nebyl," řekl. Z těchto slov vyplývá, že to mohla být jen jeho manželka Petra, protože jen oni dva měli k trezoru přístup. Expremiér se ale bránit odpovědět přímo na otázku, zda tedy peníze vzala jeho žena, když ne on. Stejně tak jasně nevysvětlil, proč se dosud o těchto penězích nikde nezmiňoval, a proč si v bance nezjistil, kdo peníze vybral.       

Tři a půl milionu korun v dolarech měl v nebankovním trezoru. Půjčku si prý chce odpracovat. | Video: DVTV

Rozhovor s Jiřím Paroubkem

Dotazovaný právě odpovídá
Jiří Paroubek odpovídá na otázky čtenářů
Aktualizovat reportáž
6. 9. 2018
Ptá se: Petr

Jak může člověk jako Vy mít tu drzost se opět cpát do politiky? Vaše premiérské období považuji za jedno z nejhorších v české historii. Díky Vám a Topolánkovi se z české politiky stalo divadlo pro hulváty a vykuky všeho druhu

Odpovídá: Jiří Paroubek

Víte, když jsem v dubnu 2005 přebíral jako předseda vlády odpovědnost za sociální demokracii, měla tato strana 10% volebních preferencí. za 13 měsíců ve sněmovních volbách získala téměř třetinu voličů. Období pěti let, po které jsem vedl sociální demokracii, je obdobím nejlepších volebních výsledků v historii této strany. Zjevně jste nebyl jejím voličem.

6. 9. 2018
Ptá se: Kuba

To je slušná hodinová mzda.
10 min x 5 dní x 52 týdnů ( pracuje i ve svátek..). = 2.600 : 60 min = 43 hod. : 8 hod. = pracuje jeden týden v roce a za to dostane cca. 2.000.000,- Kč.
Tedy, kdyby jste pracoval na plný úvazek tak dostane roční plat 104.000.000,- Kč Tak proč chce být senátorem za relativně nízký plat ? …..

Odpovídá: Jiří Paroubek

Ale, přece víte, že to tak není. Nevíte o problematice investování na finančních trzích vůbec nic.

6. 9. 2018
Ptá se: Zdenek

Dobre dopoledne pane Paroubku,

Nize na dotaz jste uvedl: "Podle průzkumu renomované agentury pro výzkum veřejného mínění, necelý měsíc starého, prováděného u 950 respondentů z mého volebního obvodu Ostrava - město na otázku, zda by volili Jiřího Paroubka 56% lidí odpovědělo ano a dalších 14% by tuto volbu zvažovalo."

29.8. v Parlamentnich listech rikate:
"A koneckonců už ve svém pátečním článku jsem z průzkumu jiné renomované agentury uvedl, že ve „svém“ volebním obvodě Ostrava - město si přeje můj návrat do politiky 42,5 % respondentů rozhodně a dalších 27,9% spíše ano. Jsem zmateny, prosim pomozte mi se vyznat v tech vyrocich. Takhle to vypada, ze se Vam tam vloudila nejaka chyba a ze tahate cisla z klobouku. predem dekuji,Zdenek Zajac

Odpovídá: Jiří Paroubek

Ty výroky do sebe zcela logicky zapadají. Vidím, že pracujete velmi profesionálně a pravděpodobně na zakázku. Tak tedy zkusím to teď pro méně bystré. Ve zmíněném průzkumu renomované agentury, který mám k dispozici, byla jedna otázka na můj návrat do politiky a druhá otázka, zda by mě lidé volili a výsledky už znáte. A pak tam byly samozřejmě i další otázky.

6. 9. 2018
Ptá se: Svambera

Věřím Vám a fandim

Odpovídá: Jiří Paroubek

Děkuji za podporu.

6. 9. 2018
Ptá se: Tomáš

Dobrý den,
pane Paroubku, přečetl jsem si prvni Vaši odpověď ohledně peněz v trezoru. Přijde mi naprosto neuvěřitelné že v roce 2018 může mít nejaký člověk uloženo tolik peněz v hotovosti kdesi v kancelaři nebo doma. Věřím tomu že běžný občan by využil bankovních služeb, nemusel by se o obnos obávat, zárověň by se s obnosem velmi dobře manupulovalo, bylo by minimalizované nebezpečí kradeže atd.

Nemám důvod nevěřit Vašim slovům, ale nezlobte se na mě zní to velmi neuvěřitelně. Můžete to podložit nejakým vysvětlením? Pomohlo by třeba to jak jste chtěl pak peníze prakticky na koupi akcii a features použít, to by jste je nosil v igelitkách k brokerovi ? Nebo je teprve v okamžiku potřeby vkládal na nějaký účet. Snažím se pochopit motivaci toho proč mít 4 mil. v hotovosti, pán co vám je údajně poskytl musel mít také obrovskou práci vám je doručit, vybrat z banky atd. Je možné to trošku uvěřitelně vysvětlit?

Děkuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

Nevím proč pan Kroupa ve svém článku lhal. Peníze jsem neměl v domácím trezoru, ale v bankovním sejfu. Tam většinou jsou peníze velmi bezpečně uloženy. Poté, co by byly shromážděny 4 mil. Kč by tyto byly vloženy na dolarový účet, který mám v bance buď postupně anebo v celku. Nemusíte se bát, že by banka takovou operaci neprověřila. Pan Michek by předložil při vložení peněz svá daňová přiznání za poslední léta a také doklady o výběru peněz ze svých účtů. Ty peníze jsou zcela legální. Vaše úvahy o nošení peněz brokerovi v igelitce jsou pitomé. Hledáte problémy, kde nejsou.

6. 9. 2018
Ptá se: Svambera

Dobrý den moc vám fandím a věřím že pomůžete s celým tím exekučním bahnem je to celé špatně nastavené a pro obyčejné lidi je nereálné se z problémů dostat držím.palce a věřím Vam

Odpovídá: Jiří Paroubek

Zkusím to.

6. 9. 2018
Ptá se: Pavel

Nevím o tom nic? A jak to víte? A propos, vybírání popelnic není práce jako každá jiná? Chcete tím naznačit méněcennost těch, kteří to dělají? Děkuji.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Jen nevím jestli se tato "práce", jak ji vy nazýváte hodí pro člověka s mou kvalifikací. Asi vás zklamu, budu dělat vždycky něco jiného a nebudu se živit vybíráním popelnic.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel

Jako před každýma volbama, ve kterých jste kandidoval, je proti vám vedená nechutná kampaň. Dnešní seriál: "Tak co Petra vytáhne zítra" je taková hra před volbama. Připadá mi to jako Kubiceho zpráva 2. Můžete nám říct, kdo podle vás za tou kampaní stojí? Kdo se vás bojí? Protikandidáti? Bakala? Děkuji za odpověď.

Mimochodem, volit jsem vás nechtěl, chtěl jsem volit kandidáta ANO, ale po tom, co se děje, tak hlas dám vám. Je na vás stejný hon, jako na Babiše. A to se mi nelíbí.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Děkuji, na ostravských ulicích mně lidé často sdělují podobný přístup k mé volbě. Myslím, že mou případnou volbou jsou znepokojeni lidé jako je Bakala, celá exekutorská lobby a další a další. Je to opravdu malá Kubiceho zpráva 2. Po vyjádření Obvodního zastupitelství v Praze 5, že po výslechu mé stále ještě manželky nebyly zahájeny úkony trestního řízení si neumím představit, že by se někdo ještě k lživým vyjádřením mé stále ještě manželky chtěl vracet.

6. 9. 2018
Ptá se: sentinel

Nemám otázku, protože jste na žádnou předešlou otázku ohledně ulitých peněz neodpověděl.
Připomíná mi to silně vašeho kolegu Davida Ratha.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Podívejte se na mou naprosto seriózní odpověď, kterou jsem poskytl na otázku pana Karla z Modřan, kterou poslal v 8:26. Nevím co je na tom divného, když si půjčím od někoho peníze. Nebyl jsem od roku 2014 až dosud v politice. Před rokem jsem netušil, že mě ostravští sociální demokraté nabídnou kandidaturu do Senátu.

6. 9. 2018
Ptá se: Petr Bulsara

Pokud jde o ty milióny v sejfu (kdo z vás to má?), tak to je maličkost - podobnost s Grossovou aférou je samozřejmě čistě náhodná, navíc u Standy šlo jenom o milión... A jak parádně z toho nakonec vybruslil! Vy byste neměl být senátor, Vy byste měl být rovnou prezident. Nekladete si zbytečně nízké cíle? Inteligence voličů se nebojte - o její úrovni nejlépe vypovídá fakt, že dokázali zvolit Zemana hned dvakrát za sebou, takže šance máte obrovské!

Odpovídá: Jiří Paroubek

Zkuste, milý pane, vyměnit voliče, kteří vám tak vadí, když zvolili dvakrát za sebou Miloše Zemana prezidentem. Nevidím nic divného na tom, že si půjčuji od někoho peníze na reálný podnikatelský záměr.

6. 9. 2018
Ptá se: Jirka

Dobrý den.

Dnes je politika hlavně o získávání kompromitujících informací a uplacení voličů (státní zaměstnanci, důchodci atd.) a také na provázanosti na soukromé firmy. Chcete se stát součástí tohoto a nebo se zasadit o nápravu?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Myslím, že politika alespoň v mém pojetí je službou veřejnosti. To, že to někdo vidí jinak, tomu se tak úplně zabránit nedá. Ale lidé nejsou hloupí a časem na to přijdou a takové politiky, kteří sledují jen svůj osobní zájem vyřadí z kola ven.

6. 9. 2018
Ptá se: Neuveřitelné

Dobrý den,
když máte tak geniální nápady a svými radami je řada kamarádů ohromena, tak, že vám zaplatí milióny za 10 minut rad denně - nebylo by lepší si nepůjčovat a trapně se nevymlouvat a sám svou genialitou vydělat? Ale ono to asi bude trochu jinak, že?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Já jsem si investicemi na finančních trzích v roce 2016 slušně vydělal. V roce 2017 to bylo horší a mé rady Mgr. Michkovi v tomto roce zatím vycházejí.

6. 9. 2018
Ptá se: Vít Janiš

Natočíte další díly vašeho parádního cvičení, při kterém melete pantem a polykáte naprázdno? Něco tak zábavného se jen tak nevidí, těším se na pokračování!

Odpovídá: Jiří Paroubek

To cvičení se jmenuje čchi-kung a je to zcela standartní čínské cvičení, které mně pomohlo významným způsobem zlepšit můj zdravotní stav. Možná, že vám připadá směšné, ale je účinné. Můj zdravotní stav podle laboratorních vyšetření se za posledních 2,5 roku, kdy cvičím toto cvičení zlepšil a to ve všech parametrech.

6. 9. 2018
Ptá se: Tomas

Dobrý den,
můžu se zeptat, kdo platil onen průzkum renomované agentury pro výzkum veřejného mínění minulý měsíc?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Nevím. Dostal jsem se k němu náhodou.

6. 9. 2018
Ptá se: Pigi

jste neuveřitelně drzý s hloupý člověk, kradnetě si klidně dál s kamarády na karuselech DPH a nacpěte si to vše do p*dele!
Ale a neoblbujte lidi skazkami o tom jak jste so to vydělal radami
děkuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

Mými radami zatím vydělává pan Michek.

6. 9. 2018
Ptá se: Pavel

Dobrý den,
pokud je tomu skutečně tak, jak praví nadpis článku, že jste příteli vydělal miliony radami, nezdá se Vám, že jde o zneužití informací, které jste jako vrcholný politik měl? Děkuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

Pane Pavle, již osm let nejsem vrcholným politikem. Jak bych mohl zneužít například státních tajemství pro doporučení nákupu třeba pšenice? Nevíte o tom nic. Což asi není vaše chyba. A řekněte mi, čím by se bývalý politik měl život. Měl by být na podpoře v nezaměstnanosti nebo vybírat popelnice? Pokud bych byl na podpoře zase byste kňučel, že stojím stát moc peněz. Já se zabývám ekonomickým poradenstvím.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel

Můžete nám vysvětlit, co byste udělal v oblasti bydlení? To máte také jako heslo na billboardech.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Pane Karle, už jsem se tomu věnoval výše v jedné odpovědi. Je to také podrobně rozvedeno v mém volebním programu na www.paroubek.cz. To základní je, že chci připravit návrh zákona o financování komunální bytové výstavby tak, aby se stavělo během 3 - 4 let 10 000 komunálních bytů ročně. Ten mechanismus zákona jsem popsal výše v jedné z předchozích odpovědí. Chci také předložit novelu zákona o financování družstevní bytové výstavby a také se chci věnovat problematice sociálních bytů a ochrany nájemníků.

6. 9. 2018
Ptá se: PETR

Myslíte, že bylo správné a zodpovědné že jste nechal vyslovit nedůvěru vládě M.Topolánka zrovna v době když jsme poprvé předsedali v Radě EU? Podle mě byl vyšší zájem naše předsednictví než Vaše ambice že to můžete udělat.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Zkorumpovaná vláda M. Topolánka již neměla podporu ani několika vládních poslanců. České předsednictví tehdy skvěle dokončila Fischerova úřednická vláda. Místo vyspavače Schwarzenberga vedl zahraniční politiku státu naprosto brilantně Jan Kohout.

6. 9. 2018
Ptá se: Magalhaes

Dobrý den,

Zrovna řeším podobný problém jako vy, určitě nejsme samotní, mám v trezoru také tři miliony a nevím, kam je investovat, co byste doporučil?

Děkuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

Zkuste třeba koupit zlato. Jeho cena je teď nízko a za půl roku může být o 10 či 15% výš. Jinak děkuji všem kdo se účastnili této diskuse a oceňuji, že většina diskutujících diskutovala velmi slušně

6. 9. 2018
Ptá se: Tomáš Jurošek

Pane Paroubku,
V jednu chvíli svého života jste nemyslel mozkem ale spodkem. Teď se vám to vymstilo. Jaký máte názor na toto své selhání?
S přáním hezkého dne Jurošek T.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Na vulgární otázky neodpovídám. Zkuste to jinak.

6. 9. 2018
Ptá se: Jiří Holeček

Dobrý den pane Paroubku,

nemáte tak trochu černé svědomí, že jste pro občany ČR neudělal víc, ve věci bydlení? Dnes je paní ministryně financí "překvapená", že je enormní zájem o nové státní půjčky s úrokem 1%. Přitom během Vaší vlády a vlády Mirka Topolánka, soukromé banky a subjekty, půjčovaly lidem s obrovskými úroky. Zadlužili se často na celý život a dostali se tak do životní pasti.

Jak chce řešit bydlení lidí, kteří mají příjem do 20.000,- čistého?
Děkuji...

Odpovídá: Jiří Paroubek

Prosadil jsem jako premiér zákon o financování družstevní bytové výstavby (byl jsem premiérem 13 měsíců před volbami). Jako ministr pro místní rozvoj jsem na konci roku 2004 prosadil tzv. novomanželské půjčky. Kdyby sociální demokracie mohla po volbách v roce 2006 či 2010 sestavit vládu, prosadil bych nepochybně více. Dnes mám připraven tým lidí a pokud budu zvolen senátorem zpracujeme v krátké době předlohy několika zákonů, které mohou zcela změnit bytovou politiku v zemi. Předpokládám, že to dokážeme udělat v intencích vládního prohlášení, které se změnou bytové politiky počítá. V prvé řadě se bude jednat o návrh zákona o financování výstavby komunálních bytů. Systém, který chci do tohoto zákona prosadit, jsem viděl fungovat v Británii. Je postaven na neziskových společnostech, které zajišťují výstavbu bytových domů, takže ceny jsou podstatně nižší než u developerského bydlení. U nás dnes developeři prodávají m2 bytu za 80 000 Kč i více. S výstavbou bytů neziskovými společnostmi jsme schopni se dostat na ceny ani ne poloviční. Podle mého názoru za 3 - 4 roky od uvedení tohoto zákona v platnost, může být každoročně stavěno až 10 000 komunálních bytů. Těmi by disponovaly obce. Neziskové společnosti by si braly úvěry od bank, stavěly by bytové domy a stát by vstupoval do financování této formy bytové výstavby úhradou významné části úroků z úvěru. A anuita úvěru by byla splácena z přijatého nájemného. Chci také připravit novelu existujícího zákona k družstevní bytové výstavbě. I touto formou je možné stavět více bytů. Pokud jde o nové státní půjčky, preferoval bych spíše takový státní program, kde by lidé dostávali uhrazenu podstatnou část úroků z úvěru formou státní dotace a půjčky na bydlení by poskytovaly běžné banky. Tak by bylo možné uspokojit mnohem více zájemců o tuto formu výstavby.

6. 9. 2018
Ptá se: Jiri

Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli Vam neprijde tak ocividne lhani (penize v trezoru byly od kamarada) trapne? opravdu cekate, ze jsou lide tak hloupi? nebo to je nejmene priblbla vymluva, kterou Vase PR dokazala vymyslet?
dekuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

To, co říkám, je pravda a pokud byste si přehrál nahrávku z jednání Obvodního soudu pro Prahu 5 před rokem, mluvil jsem tam úplně stejně a používal úplně stejné argumenty. Žádné píáristy nemám.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel z Ostravy

Na billboardech chcete řešit exekuce. Můžete nám říct, jak to chcete udělat?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Chci prosadit, a věřím, že k tomu získám v Senátu i ve Sněmovně dostatečnou podporu, změnu platného zákonodárství v oblasti exekucí tak, aby kopírovala co nejvíce německý či rakouský vzor. Myslím tedy zákony těchto zemí v oblasti exekucí. Tam se dluhy splácí, ale dlužníci se nestávají občany druhého či třetího řádu jako u nás. U nás jsou exekuce byznysem pro exekutory a určitou sortu právníků. A týkají se v celé zemi zhruba dvou a půl milionu lidí.

6. 9. 2018
Ptá se: Zbyněk

Pane Paroubku proč nekandidujete za města kde se pohybujete ? Třeba Praha ?
V Ostravě vás neznaj.

Odpovídá: Jiří Paroubek

Soudě podle reakcí lidí na ostravských ulicích mě lidé dobře znají. A podle průzkumu veřejného mínění renomované agentury si 70% občanů v mém volebním obvodě myslí, že bych se měl vrátit do politiky.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel

Vážený pane Paroubku, mohl byste lidem sdělit, proč kandidujete zrovna v Ostravě? A proč bychom Vás měli volit?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Pokud máte seriózní zájem o mou přesnou a rozsáhlou odpověď, podívejte se na mé webové stránky www.paroubek.cz, kde je uveden také můj volební program a velmi podrobně i důvody proč v Ostravě kandiduji. Chci především pomoci tomuto dlouhodobě opomíjenému městu svými zkušenostmi tak, aby Ostravané opravdu v Praze slyšet.

6. 9. 2018
Ptá se: Petr Jehlicka

Dobry den pane Paroubku, nechcete s nami v sobotu jet na techno party do Zatce? dik

Odpovídá: Jiří Paroubek

V sobotu jsem na dětském dni v Ostravě. Tak někdy příště.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel Cerny

Dobry den p.Paroubku,

Bylo onech 3,5mil investovano na burze nebo utraceno nebo je mate a tedy muzete vratit?

Vyjadreni ‘odpracuju si je u nej´ znamena ze hruby prijem musi dosahnout cca 5mil Kc a naklad p.Michka vc odvodu bude cca 6mil Kc...v kazdem pripade i pri super vysokem platu je to na full-time nejmene na 3 roky - jak chcete tedy kandidovat?? Jsem Ostravak a bojim se ze na pracu pro nas nebudete mit cas!

Odpovídá: Jiří Paroubek

Rady panu Michkovi pro uskutečňování jeho investic mně denně zaberou v průměru deset minut. Nemusíte se tedy bát, že byste byl, coby můj volič, ukrácen pokud jde o mé služby pro občany. Podívejte se prosím výše, kde se problematice této půjčky věnuji.

6. 9. 2018
Ptá se: Jauner

Skončíte s politikou pokud v senátních volbách opět neuspějete?

Odpovídá: Jiří Paroubek

To je předčasná otázka. Myslím, že existuje slušná šance, abych vyhrál.

6. 9. 2018
Ptá se: Zdenek Zajac

pane Paroubku,

jak se stavite k informacim, ze CSSD svou kandidaturou vyslovene skodite a snizujete realne jeji celorepublikovou sanci na uspech v nadchazejicim klani?

Nebylo by zodpovedne, jako srdcare CSSD, stahnout se do ustrani a maximalne svymi radami a zkusenostmi CSSD pomahat na pozici rekneme ... poradce pro financni otazky a investovani financnich prebytku strany?
dekuji

Odpovídá: Jiří Paroubek

Podle průzkumu renomované agentury pro výzkum veřejného mínění, necelý měsíc starého, prováděného u 950 respondentů z mého volebního obvodu Ostrava - město na otázku, zda by volili Jiřího Paroubka 56% lidí odpovědělo ano a dalších 14% by tuto volbu zvažovalo. Proto je tak nechutná antikampaň proti mé osobě, do níž se, bohužel, nechala angažovat i moje stále ještě manželka. Sociální demokracii škodí jiní lidé a pokud dopadne v těchto volbách špatně, musí jít především na adresu Sobotky a Chovance.

6. 9. 2018
Ptá se: ranhojič

Dobrý den, pane inženýre. Opuštění paní Zuzany jste zdůvodňoval, že se rozcházejí Vaše a její názory na operu. S paní Petrou to bylo ohledně názorů na operu lepší ?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Rozbití rodiny nebyla má iniciativa. měl jsem dlouhé měsíce zájem, aby se Petra vrátila. Proč se ten vztah rozbil se musíte zeptat jí. Já jsem byl v manželství velmi spokojen. A pokud se podíváte na veřejná vyjádření mé budoucí bývalé manželky, např. v TV v 13. komnatě necelých pět měsíců před jejím odchodem ze společné domácnosti nebo v TV Blesk tři měsíce před jejím odchodem, byla spokojená i ona.

6. 9. 2018
Ptá se: Aleš Pilný

Pane Paroubku, jaký je váš vztah s prezidentem Zemanem a co byaste v tomto směru poradil ČSSD?

Odpovídá: Jiří Paroubek

To je dobrá otázka. Poradil bych, aby s prezidentem ČSSD vycházela co nejkonstruktivněji. Už pro to, že ČSSD má toho času 7 - 8% volebních preferencí a Miloš Zeman má podporu většiny národa. Útoky na něj od funkcionářů ČSSD tuto stranu v tuto chvíli jen poškozují.

6. 9. 2018
Ptá se: Pepa

Dobrý den. Máte stále akvárium se žlutými rybičkami?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Ty rybičky nebyly žluté, ale různobarevné a už se mě nebojí. Z jednoduchého důvodu, protože je krmím jen já a nikoli mé sekretářky, jako tomu bylo v Lidovém domě. Toho času jsou na letním bytě na chatě ve Vraném a začátkem listopadu se zase vrátí do akvária v Chuchli. Ty největší už se mi ovšem nevešly do akvária, tak jsem je dal jinému chovateli na chov. Myslím, že už mám dnes druhou až třetí generaci rybiček nežli byla ta z roku 2008 či 2009.

6. 9. 2018
Ptá se: Jan Srp

Dobrý den, váš politický styl se mi úplně nelíbil, ale musím uznat, že pod vaším vedením se ČSSD dařilo o poznání lépe. Uvažujete o návratu do čela strany? A jak si podle vás vede Jan Hamáček?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Nevím, jestli by se mi ještě chtělo začínat nějaký nový příběh. V tuto chvíli podpořím současného předsedu Hamáčka a místopředsedu Zimolu a popřeji jim, aby si k sobě vybrali do vedení co nejlepší spolupracovníky. Uvidíme, co bude dál.

6. 9. 2018
Ptá se: Dimun

Dobry den. Je obecně známo, že patříte mezi přední české fotovoltaiky. Pochází odtud Vaše příjmy, na které upozorňuje paní Petra ?

Odpovídá: Jiří Paroubek

S fotovoltaikou jsem neměl nikdy nic společného. Ostatně pokud jde o mé údajné černé příjmy, o nichž lživě hovoří Petra P., Obvodní státní zastupitelství v Praze 5 včera sdělilo: "Petra Paroubková se v pátek zúčastnila podání vysvětlení u policie. V žádném případě ale nebyly zahájeny úkony trestního řízení." Věřím, že tímto sdělením prokuratury se celá nechutná kauza s velkým podílem mé budoucí bývalé manželky uzavírá. Nebudu proto už na otázky související s jejími lživými výroky, odpovídat. Jistě to pochopíte.

6. 9. 2018
Ptá se: Jana Veselá

Dobrý den pana expremiére, ČSSD v kampani slibuje zkrácení pracovní doby. Je to podle vás reálné a není to před komunálními volbami jen další planý slib?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Myslím, že je to dobrý slib. ČSSD se zjevně inspirovala ve Francii, kde tato praxe již funguje dlouhá léta.

6. 9. 2018
Ptá se: Petr Sládek

Co říkáte na slova ekonoma Kovandy, který považuje za velmi podezřelý způsob shromažďování peněz na účelem obchodování na burze? Podle něj šlo vše řešit elektronicky

Odpovídá: Jiří Paroubek

Ekonom Kovanda nikdy nebyl v ekonomické praxi. Samozřejmě, že je možné řešit operace hotovostně i bezhotovostně. V tomto případě jsme se rozhodli s panem Michkem z dobrých důvodů řešit celou záležitost postupným shromažďováním peněz v hotovosti v mém bankovním sejfu a jejich následným investováním. Na tom není vůbec nic nezákonného. Pan Kovanda si v tomto případě řeší se mnou účty za to, že jsem si dělal legraci z jeho některých salónních komentářů k ekonomické situaci ve světě i u nás. Panu Kovandovi bych doporučil, aby šel na chviličku pracovat do fabriky nebo do velkého hotelu, kde se trošku seznámí s praxí. Šedivá je teorie a zelený je strom života.

6. 9. 2018
Ptá se: Karel z Modřan

Je pravda, že jste měl v trezoru 3,5milionu od nějakého podnikatele? Co to bylo za peníze?

Odpovídá: Jiří Paroubek

Ano, pane Karle, měl jsem půjčeno v bankovním sejfu od svého osobního přítele 3,5 mil. Kč na společný podnikatelský záměr. Byli jsme domluveni, že jakmile se dotáhneme na 4 mil. Kč, budu tyto peníze investovat na finančních trzích. Tedy, že budu nakupovat certifikáty akcií, zejména německých blue chips, vybraných amerických a futures komodit. 14. 2. jsem šel do svého sejfu a již tam tyto peníze a také další mé, osobní peníze nebyly. Na tom, že jsem si půjčil peníze není určitě nic nelegálního ani pohoršlivého, jak se to snaží dnes některá média, jimž udal tón známý chaotik - novinář Janek Kroupa tč. z Českého rozhlasu, interpretovat. Peníze jsem si půjčil od svého osobního přítele, pana Michka, s nímž dnes celou věc vysvětlíme novinářům na tiskové konferenci, aby nevznikaly zbytečné spekulace ze strany některých lidí z médií, kteří prostě chtějí hledat problémy tam, kde nejsou. Já samozřejmě uznávám závazek ve vztahu k panu Michkovi ve výši 3,5 mil. Kč a dohodli jsme se jakým způsobem úhradu této částky provedeme. Radím panu Michkovi s investicemi na finančních trzích a v tomto roce pan Michek díky tomu vydělal již cca 1,1 mil. Kč. Předpokládám tedy, že za tři až čtyři roky celý můj závazek bude vyrovnán. Předpokládám také, že v majetkovém vyrovnání s mou stále ještě manželkou se k této věci vrátíme a bude součástí tohoto vyrovnání.
Před rokem jsem v tomto smyslu informoval i Obvodní soud pro Prahu 5 (je to v nahrávce z jednání tohoto soudu).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Útočník ve Švédsku pobodal osm lidí, policie případ vyšetřuje jako terorismus

Při útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska bylo zraněno osm lidí, z toho dva vážně. Policie čin vyšetřuje jako terorismus. Pravděpodobného pachatele, kterým je přibližně dvacetiletý muž, strážci zákona postřelili a zatkli. S odvoláním na policii o tom informovaly zahraniční tiskové agentury.

Podle agentury DPA byl údajný útočník zasažen do nohy a nyní je v péči lékařů. Několik oblastí ve středu města vzdáleného asi 270 kilometrů na jihozápad od Stockholmu bylo uzavřeno. Policisté nejprve případ vyšetřovali jako pokus o vraždu, později ho ale přehodnotili na možný terorismus. Policie rovněž uvedla, že má situaci pod kontrolou.

Policisté přijeli na místo činu v centru města s přibližně 13 000 obyvateli kolem 15:00 poté, co lidé hlásili několik zraněných bodnou zbraní, uvedla veřejnoprávní televize SVT. Ministr vnitra Mikael Damberg hovořil o několika těžce zraněných osobách.

Švédský premiér Stefan Löfven odsoudil útok jako "hrůzný čin" a dodal, že na případu pracuje také tajná policie Säpo. "Průběžně vyhodnocují, zda je důvod k posílení bezpečnostních opatření, a jsou připraveni tak v případě potřeby učinit," uvedl v prohlášení citované švédskou tiskovou agenturou TT.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

Izraelci prověřovali několik desítek plavidel, z nichž mohla ropa uniknout. Pátrali po lodi, která 11. února plula ve vzdálenosti asi 50 kilometrů od izraelských břehů ve Středozemním moři.

Ochránci životního prostředí hovoří o ekologické katastrofě, jejíž následky se budou likvidovat několik let. Na čistění pláží se podílí tisíce dobrovolníků, pro veřejnost jsou nyní pláže zavřené. Izraelské úřady také z obezřetnosti zakázaly prodej ryb a mořských plodů z izraelských vod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy