reklama
 
 

Policie dopadla muže, který ukradl peníze z památníku heydrichiády. Hrozí mu až tři roky vězení

14. 8. 2017 14:33
Mladík ukradl peníze darované muzeu. Pokladničku vypáčil v kryptě | Video: Policie ČR |  00:43
Policii se podařilo dopadnout mladíka, který zřejmě na konci července ukradl pokladničku v Národním památníku hrdinů heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Odnesl si bezmála dvacet tisíc korun. Muž se ke krádeži doznal. Nyní mladíkovi hrozí až tři roky za mřížemi.

Praha - Pražští policisté dopadli mladíka, který podle nich v polovině července ukradl téměř 20 tisíc korun z pokladničky v Národním památníku hrdinů heydrichiády v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. "Za krádež mu hrozí až tři roky vězení," sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muž se ke krádeži doznal.

"Jedná se o mladíka, který byl v minulosti již několikrát stíhán pro majetkovou trestnou činnost, pro kterou je dokonce v současné době ještě stále v podmínce," uvedl Hulan.

Mladík využil chvíle, kdy pracovnice muzea odešla do zázemí. Vzal pokladničku, kterou odnesl do krypty, kde se v roce 1942 po atentátu na Reinharda Heydricha schovávali českoslovenští parašutisté a kde zahynuli. Poté muž vypáčil zámek, vzal z pokladny veškeré peníze a odešel.

"Veliké poděkování patří spoluobčanům a médiím, neboť dotyčného se podařilo ztotožnit právě na základě zveřejnění pátrací relace a následných poznatků od občanů," dodal Hulan.

Peníze z pokladničky jsou dobrovolné dary od návštěvníků. Muzeum je využívá pro zajištění svého chodu, na obnovu expozic či k pořizování nových publikací pro návštěvníky.

autor: ČTK | 14. 8. 2017 14:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama