Muž z Broumova měl doma granáty i raketovou hlavici. Arzenál prý nakoupil na burze a v e-shopech

ČTK ČTK
26. 6. 2017 12:36
Při domovní prohlídce u čtyřicetiletého muže policisté našli nefunkční raketovou hlavici, náboje nebo granáty. V domě byly rovněž předměty s tematikou 2. světové války a nacismu. Muže z Broumova na Náchodsku policie obvinila z pěti trestných činů a hrozí mu až čtyři roky za mřížemi.
Část munice, kterou u čtyřicetiletého muže policie našla.
Část munice, kterou u čtyřicetiletého muže policie našla. | Foto: Policie ČR

Náchod - Různé zbraně, náboje, nefunkční raketovou hlavici či ruční granáty našli policisté při domovní prohlídce u čtyřicetiletého muže v Broumově na Náchodsku. Zajištěný materiál bez potřebných povolení údajně získal na burzách a v e-shopech. Nyní mu hrozí v případě prokázání viny až čtyři roky vězení, informovala mluvčí náchodské policie.

"Část nalezeného střeliva si přímo na místě převzal policejní pyrotechnik, neboť při nešetrném zacházení hrozilo nebezpečí exploze," uvedla mluvčí. Policie z domu odvezla desítky nábojů a zbraně, při domovní prohlídce našli kriminalisté také usušené konopí.

V domě byly rovněž předměty s tematikou 2. světové války a nacismu. "Muže kriminalisté obvinili z pěti trestných činů, konkrétně se jednalo o vydírání, krádež, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a nedovolené ozbrojování," uvedla mluvčí. Dodala, že některé ze zajištěných látek posoudí znalci.

Policie se o muže začala zajímat letos na jaře, když přijala oznámení od jednoho z místních, kterého se prý muž s komplicem snažili zastrašovat a požadovali po něm vydání peněz jako náhradu za domnělou krádež.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy