Policie chytila muže, který ženám v MHD tajně stříhal vlasy. Přiznal se k 25 případům

ČTK ČTK
26. 2. 2020 15:04
Policisté zadrželi jedenačtyřicetiletého muže podezřelého z toho, že ženám v pražských tramvajích tajně stříhal prameny vlasů. Muž se k činům přiznal a kriminalistům vydal vlasy, které měl schované doma. Žádný racionální důvod svého jednání ale neuvedl. Za výtržnictví hrozí pachateli v případě odsouzení až dva roky vězení.
Policie ustřižené vlasy zajistila.
Policie ustřižené vlasy zajistila. | Foto: Policie ČR

Podezřelého zadrželi policisté v autobuse v Budějovické ulici v Praze 4. Našli u něj nůžky i prameny vlasů, které měl v kapse. Na policejní služebně se muž ke stříhání vlasů přiznal. Uvedl, že takových skutků má na svědomí asi 25.

Kriminalisté muže stíhají pro trestný čin výtržnictví. "Vyšetřování probíhá na svobodě a v rámci trestního řízení si policisté vyžádají i odborný znalecký posudek z oboru psychiatrie," doplnila mluvčí policie Hana Křížová.

Záběry pravděpodobného pachatele zveřejnila policie minulé úterý. Jeden z případů se odehrál v centru Prahy, žena jedoucí tramvají ve směru na Újezd ucítila na vlasech dotek. "Následně zjistila, že jí chybí pramen vlasů a někdo jí ho během cesty tramvají ustřihl," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

V tramvaji se ženou cestoval muž, kterého později zachytily kamery, jak utíká po ulici. Právě svědectví od lidí, kteří muže poznali, kriminalistům podle Křížové významně pomohlo. 

 

Právě se děje

před 5 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy