Podepsáno: Veselovský a Drtinová budou točit pro Economii

Domácí Domácí
6. 5. 2014 17:19
Společnost Diskurz TV, v níž drží oba moderátoři podíl, v úterý podepsala s vydavatelstvím tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě videoobsahu.
Martin Veselovský a Daniela Drtinová ve vydavatelství Economia.
Martin Veselovský a Daniela Drtinová ve vydavatelství Economia. | Foto: Jan Schejbal

Praha - Bývalí moderátoři České televize Martin Veselovský a Daniela Drtinová budou točit zpravodajská a publicistická videa pro weby vydavatelství Economia.

Společnost Diskurz TV, v níž drží oba moderátoři podíl, v úterý podepsala s vydavatelstvím tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě videoobsahu, informoval mluvčí Economie Luděk Březina.

Koncept je založen na pravidelném denním vysílání. Obsah bude zaměřen jak na aktuální politické a ekonomické události, tak na významná společenská témata. Videa budou vznikat v newsroomu Economie, ale také na konkrétních místech důležitých událostí. Půjde zejména o rozhovory s exkluzivními hosty, duely a debaty.

Autorské týmy obou stran budou průběžně konzultovat a koordinovat své ediční plány. Videa budou publikována většinou ihned nebo krátce po natočení na webech Economie.

"Economia garantuje redakční nezávislost a zároveň v této společnosti pracuje řada vynikajících novinářů, komentátorů a analytiků. Novináři Economie budou zváni do videoprogramu jako experti na konkrétní problematiku, jako komentátoři aktuálního dění a podobně," řekl jednatel Diskurz TV Jan Rozkošný.

Podle generálního ředitele Economie Kamila Čermáka původní zpravodajsko-publicistický videoobsah, který by byl určený primárně pro web, zatím v ČR v této podobě nikdo nevyráběl.

Ve světě to funguje

"Ze světa přitom víme, že podobné projekty mohou být velmi úspěšné. Navázali jsme spolupráci se zkušenými profesionály a věřím, že společně máme velkou šanci uspět," uvedl Čermák.

Economia, kterou vlastní podnikatel Zdeněk Bakala, je vydavatelem deníku Hospodářské noviny, týdeníků Ekonom a Respekt, zpravodajského serveru iHNed.cz a několika odborných titulů.

Její dceřiná společnost Centrum Holdings je provozovatelem online titulů Aktuálně.cz a deník Insider a řady specializovaných a tematických internetových titulů. Skupina Economia zároveň vlastní přední freemailové portály Centrum.cz a Volný.cz.

Diskurz TV s.r.o. vznikla pro účely spolupráce se společností Economia. Podíly v ní drží rovným dílem Martin Veselovský, Daniela Drtinová, Jan Rozkošný, Lenka Vinšová a Jan Ouředník.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Rozbory vody z řeky Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí-Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. V tiskové zprávě to uvedli mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatém nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není pro člověka významně toxický, ale patří mezi potenciální karcinogeny, je rozšířeným kožním alergenem.

Zdroj: ČTK
před 8 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy