Podepsáno: Veselovský a Drtinová budou točit pro Economii

Domácí Domácí
6. 5. 2014 17:19
Společnost Diskurz TV, v níž drží oba moderátoři podíl, v úterý podepsala s vydavatelstvím tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě videoobsahu.
Martin Veselovský a Daniela Drtinová ve vydavatelství Economia.
Martin Veselovský a Daniela Drtinová ve vydavatelství Economia. | Foto: Jan Schejbal

Praha - Bývalí moderátoři České televize Martin Veselovský a Daniela Drtinová budou točit zpravodajská a publicistická videa pro weby vydavatelství Economia.

Společnost Diskurz TV, v níž drží oba moderátoři podíl, v úterý podepsala s vydavatelstvím tříletou smlouvu o exkluzivní výrobě videoobsahu, informoval mluvčí Economie Luděk Březina.

Koncept je založen na pravidelném denním vysílání. Obsah bude zaměřen jak na aktuální politické a ekonomické události, tak na významná společenská témata. Videa budou vznikat v newsroomu Economie, ale také na konkrétních místech důležitých událostí. Půjde zejména o rozhovory s exkluzivními hosty, duely a debaty.

Autorské týmy obou stran budou průběžně konzultovat a koordinovat své ediční plány. Videa budou publikována většinou ihned nebo krátce po natočení na webech Economie.

"Economia garantuje redakční nezávislost a zároveň v této společnosti pracuje řada vynikajících novinářů, komentátorů a analytiků. Novináři Economie budou zváni do videoprogramu jako experti na konkrétní problematiku, jako komentátoři aktuálního dění a podobně," řekl jednatel Diskurz TV Jan Rozkošný.

Podle generálního ředitele Economie Kamila Čermáka původní zpravodajsko-publicistický videoobsah, který by byl určený primárně pro web, zatím v ČR v této podobě nikdo nevyráběl.

Ve světě to funguje

"Ze světa přitom víme, že podobné projekty mohou být velmi úspěšné. Navázali jsme spolupráci se zkušenými profesionály a věřím, že společně máme velkou šanci uspět," uvedl Čermák.

Economia, kterou vlastní podnikatel Zdeněk Bakala, je vydavatelem deníku Hospodářské noviny, týdeníků Ekonom a Respekt, zpravodajského serveru iHNed.cz a několika odborných titulů.

Její dceřiná společnost Centrum Holdings je provozovatelem online titulů Aktuálně.cz a deník Insider a řady specializovaných a tematických internetových titulů. Skupina Economia zároveň vlastní přední freemailové portály Centrum.cz a Volný.cz.

Diskurz TV s.r.o. vznikla pro účely spolupráce se společností Economia. Podíly v ní drží rovným dílem Martin Veselovský, Daniela Drtinová, Jan Rozkošný, Lenka Vinšová a Jan Ouředník.

 

Právě se děje

Další zprávy