V České televizi končí moderátoři Veselovský a Drtinová

Domácí Domácí
Aktualizováno 24. 2. 2014 15:47
Oba odchází na vlastní žádost, končí také dramaturgyně Interview Daniely Drtinové
Martin Veselovský a Daniela Drtinová, dosavadní tváře ČT.
Martin Veselovský a Daniela Drtinová, dosavadní tváře ČT. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Moderátoři Daniela Drtinová a Martin Veselovský se rozhodli odejít z České televize. Drtinová končí ve svém pořadu Interview Daniely Drtinové, Veselovský odchází z Událostí, komentářů.

"Dala jsem výpověď, do konce března bych měla vysílat," řekla Aktuálně.cz Drtinová, důvody svého odchodu ale nekomentovala. Spolu s ní končí také dramaturgyně Interview Daniely Drtinové Lenka Vinšová.

Moderátorka měla s vedením dlouhodobé spory, v srpnu skončila proti své vůli v pořadu Události, komentáře.

Z něj nyní odchází i Veselovský, skončit by měl také na konci března. Jeden z hlavních pořadů ČT24 tak opustil poslední původní člen, během předchozích tří měsíců v něm totiž skončili všichni tři jeho editoři.

"K odchodu mě vede potřeba radikální pracovní změny. Uplynulých šest let v redakci Událostí, komentářů bylo pro mě velmi cenných a inspirativních a sama Česká televize je jedním ze dvou médií, kterým vděčím za to, kde profesně jsem," říká Martin Veselovský.

ČT se zatím k odchodu Drtinové nevyjádřila, výpověď Veselovského respektuje. "Za šest let, kdy v Událostech, komentářích působil, odváděl vysoce profesionální práci a stal se jednou z výrazných tváří kanálu ČT24. Chtěl bych mu za jeho nasazení pro veřejnoprávní zpravodajství poděkovat," říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Celý tým Událostí, komentářů se odchodem Veselovského v podstatě rozpadl. V prosinci odešel editor Jan Rozkošný, důvodem pro něj byly škrty v rozpočtu. Na konci ledna se pak přidal editor a vedoucí redakce Ondřej Kopa, nevyhovovaly mu pracovní podmínky. Minulý týden skončil i editor Jan Ouředník.

Nový moderátor se hledá

Podle ČT probíhají v redakci zpravodajství "dílčí změny", které by měly zefektivnit chod zpravodajské ČT24.

"Kolem Událostí, komentářů bychom chtěli vytvořit stejně pevný a stabilní tým, který už nyní působí například kolem Otázek Václava Moravce a dalších diskusních pořadů," vysvětlil zástupce šéfredaktora zpravodajství pro diskusně-analytické pořady Čestmír Franěk.

Editorský tým Událostí, komentářů by tak podle něj měla doplnit bývalá zástupkyně šéfredaktora Mladé fronty Dnes Martina Riebauerová.

Na moderátorském postu zůstává Lukáš Dolanský, který pořad uvádí od září 2013. Pro pozici jeho kolegy ČT podle svých slov uvažuje o několika osobnostech z kanálu ČT24.

Nejedná se o první změnu na moderátorském postu pořadu. V srpnu vedení kromě Drtinové odvolalo také Bohumila Klepetka, oba přeřadili do jiného pořadu.

Veselovský později patřil k těm, kteří se ve sporu Drtinové s vedením ČT postavili na její stranu. Veselovský žádal ve svém prohlášení, aby vedení její odvolání vysvětlilo.

 

Právě se děje

Další zprávy