Další změny opatření: Setkat se mohou jen dva lidé, na hřišti může být až šest dvojic

Mirko Kašpar Pavel Švec Mirko Kašpar, Pavel Švec
Aktualizováno 12. 4. 2021 18:09
Nouzový stav skončil a s ním zákaz nočního vycházení a opuštění okresu. Mění se i další pravidla: Nově může na venkovním sportovišti být až šest dvoučlenných skupin, avšak nejméně 10 metrů od sebe. Znovu se mohou setkávat jen dva lidé. Do škol se také od 12. dubna vrátila část žáků prvního stupně, otevřely se některé další prodejny a služby. Aktuálně.cz přináší přehled platných zákazů a opatření.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy