Paroubek dostal na mítinku vejcem. Teď to šetří policie

Kateřina Eliášová
15. 5. 2009 15:30
Vejce hodil po Paroubkovi odpůrce politiky ČSSD Lukáš Botka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Incident na mítinku Jiřího Paroubka, jehož sako zasáhl ve středu v Kolíně vejcem kritik socialistické politiky, začal vyšetřovat policie.

"O incidentu jsme se dozvěděli z médií a na základě toho jsme to začali prověřovat," řekla Aktuálně.cz bez dalších podrobností mluvčí kolínských policistů Petra Čimová.

Mužem, který trefil klopu Paroubkova saka, je odpůrce českých socialistů Lukáš Botka.

ČSSD dnes veřejně uvedla, že v tomto případu nebude uplatňovat žádnou škodu. "Tento názor sdělíme i policii," uvedl ve sdělení pro média šéf PR oddělení ČSSD Petr Dimun. 

ČSSD nejprve incident zlehčovala a její představitelé včetně Paroubka jej popírali. Později ale sám Paroubek přiznal, že se stal terčem "vaječného atentátu". 

Sociální demokraté se nyní zlobí na novináře, že o události psali.

"Považujeme za politováníhodný důkaz o jejich neobjektivitě a zaujatosti," sdělil všem Petr Dimun. 

 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Primátor Pardubic skončil v dozorčí radě hokejového Dynama

Primátor Pardubic Martin Charvát (ANO) rezignoval na funkci v dozorčí radě hokejového Dynama. Místo něj bude nejspíš pozici zastávat bývalý hráč a trenér Josef Paleček. Primátorova funkce byla dočasná, chtěl dovést extraligový klub k prodeji, uvedl klub ANO v tiskové zprávě.

"Věřím, že na mimořádném jednání zastupitelstva 9. června potvrdíme hlasováním, že společnost Petra Dědka se stane majoritním vlastníkem pardubického hokejového klubu. Svou roli v dozorčí radě jsem vnímal jako dočasnou," řekl Charvát. Palečka, kterého hnutí ANO do rady nominovalo, označil jako veřejností respektovaného odborníka.

Pardubice nedávno poskytly exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. O vstup do extraligového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů. V polovině května také zastupitelé schválili očištění HC Dynamo od dluhů, jeho kumulovaná ztráta činila 54,7 milionů korun.

před 29 minutami

Polská velvyslankyně v Praze šikanovala podřízené, zjistila komise

Stávající polská velvyslankyně v Praze Barbara Ćwiorová se dopustila šikany a diskriminace vůči svým podřízeným, uvedl zpravodajský server Onet.pl s odvoláním na zjištění zvláštní komise polského ministerstva zahraničí. Případ již 11 měsíců vyšetřuje také varšavská prokuratura, ale bezvýsledně: až dosud nebyla s to ani vznést obvinění, ani případ odložit, dodal server. Současně se pozastavil nad tím, že velvyslankyně stále vede zastupitelský úřad a před pár dny provázela šéfa diplomacie Jacka Czaputowicze při jednáních v Praze.

Ministerstvo zahraničí Onetu sdělilo, že interní vyšetřování skončilo potvrzením mobbingu a diskriminace, ale vzhledem k citlivosti informací a ochraně osobních údajů nelze poskytnout podrobnosti. Interní vyšetřování začalo loni 30. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy