Paroubek dostal na mítinku vejcem. Teď to šetří policie

Kateřina Eliášová
15. 5. 2009 15:30
Vejce hodil po Paroubkovi odpůrce politiky ČSSD Lukáš Botka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Incident na mítinku Jiřího Paroubka, jehož sako zasáhl ve středu v Kolíně vejcem kritik socialistické politiky, začal vyšetřovat policie.

"O incidentu jsme se dozvěděli z médií a na základě toho jsme to začali prověřovat," řekla Aktuálně.cz bez dalších podrobností mluvčí kolínských policistů Petra Čimová.

Mužem, který trefil klopu Paroubkova saka, je odpůrce českých socialistů Lukáš Botka.

ČSSD dnes veřejně uvedla, že v tomto případu nebude uplatňovat žádnou škodu. "Tento názor sdělíme i policii," uvedl ve sdělení pro média šéf PR oddělení ČSSD Petr Dimun. 

ČSSD nejprve incident zlehčovala a její představitelé včetně Paroubka jej popírali. Později ale sám Paroubek přiznal, že se stal terčem "vaječného atentátu". 

Sociální demokraté se nyní zlobí na novináře, že o události psali.

"Považujeme za politováníhodný důkaz o jejich neobjektivitě a zaujatosti," sdělil všem Petr Dimun. 

 

 

Právě se děje

před 37 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy