Papaláši bývalého režimu: Co dělali v listopadu 1989 a potom

Martin Novák Martin Novák
Aktualizováno 17. 11. 2014 0:01
Projděte si v naší grafice vizitky devíti činitelů KSČ. Jakeše, Štěpána, Adamce, Čalfy, Husáka, Bilaka, Štrougala, Fojtíka a Hoffmana.
Bývalý komunistický politik Karel Hoffmann přichází do pankrácké věznice v Praze, kde 9. srpna 2004 nastoupil k výkonu trestu.
Bývalý komunistický politik Karel Hoffmann přichází do pankrácké věznice v Praze, kde 9. srpna 2004 nastoupil k výkonu trestu. | Foto: ČTK

Karel Hoffman

Dlouholetý předseda Ústřední rady odborů a Ústředního výboru KSČ. Jako člověk, který se už před srpnem 1968 stavěl proti reformnímu proudu, se těšil důvěře Leonida Brežněva, což mu umožňovalo držet si v KSČ po celou dobu normalizace velký vliv.

Už v listopadu 1989 opustil ÚV KSČ a v únoru následujícího roku byl ze strany vyloučen.

V roce 2003 mu soud vyměřil čtyři roky vězení za to, že 21. srpna 1968 z titulu funkce ředitele Ústřední správy spojů nechal vypnout vysílání Československého rozhlasu. Odseděl si ale jen šestadvacet dní. Pražský městský soud rozhodl o propuštění tehdy osmdesátiletého muže ze zdravotních důvodů.

Do konce života hájil názor, že invaze vojsk Varšavské smlouvy byla správným krokem. Zemřel loni 21. února ve věku devětaosmdesáti let.

 

Právě se děje

Další zprávy