Odstupující Janeček posvětil v ČT nákupy za 300 milionů

ČTK ČTK
10. 8. 2011 9:57
Rada České televize žádá vysvětlení, proč těsně před svým odchodem rozjíždí velké tendry
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Odstupující šéf České televize Jiří Janeček dal v červenci a srpnu svolení k tendrům za zhruba 300 milionů korun, přestože dříve tvrdil, že nové zakázky už vyhlašovat nebude.

Vysvětlení kvůli tomu bude po Janečkovi žádat Rada ČT. Podle televize se nejnovější tendry týkají současných oprav a schváleny byly již loni.

"Připadá mi to podivné. Počínání managementu České televize budí dojem, že chce narychlo uzavřít velké obchody," řekla deníku MF Dnes místopředsedkyně rady Dana Eklová.

Televize v poslední době vyhlásila podle listu například výběrové řízení na dodavatele počítačového softwaru za 30 milionů korun a dalších devět tendrů, mimo jiné na dodavatele počítačů, technologií a informačních systémů.

Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy byla nejnovější výběrová řízení schválená už v loňském roce. Tedy dávno předtím, než Janeček oznámil svou rezignaci.

"Výměna technologií je přirozený proces, který je nutné činit bez ohledu na osobu generálního ředitele a jeho managementu. Na rozjeté projekty se navíc rozhodnutí Jiřího Janečka nevztahuje," uvedl Šticha.

Janeček odchází z postu ředitele k 31. srpnu, jako důvod uvádí svůj zdravotní stav. Jeho nástupce chtějí radní vybrat do konce září.

V mezidobí mezi rezignací Janečka a zvolením nového ředitele by měl televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy