Rada spustila výběr nového generálního ředitele ČT

ČTK ČTK
14. 7. 2011 12:23
Kandidáti se mohou hlásit do 22. srpna, televizi zatím povede Vladimír Karmazín
Na šéfa veřejnoprávní televize bude pravděpodobně kandidovat bývalý generální ředitel Tv Nova Petr Dvořák a výkonný ředitel hudební Tv Óčko Hynek Chudárek.
Na šéfa veřejnoprávní televize bude pravděpodobně kandidovat bývalý generální ředitel Tv Nova Petr Dvořák a výkonný ředitel hudební Tv Óčko Hynek Chudárek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Rada České televize vyhlásila výběrové řízení na generálního ředitele veřejnoprávní televize. Radní by nástupce končícího Jiřího Janečka chtěli zvolit 21. září.

Své přihlášky mohou kandidáti odevzdat v pondělí 22. srpna na sekretariát Rady ČT.

Mezi požadavky na nového generálního ředitele patří například vysokoškolské vzdělání, občanská bezúhonnost či manažerské dovednosti.

Janeček oznámil svou rezignaci k 31. srpnu, jako důvod uvedl svůj zdravotní stav. Vzhledem k tomu, že se objevily pochybnosti, zda skutečně funkci opustí, svůj rezignační dopis uložil u advokáta.

V mezidobí by měl televizi řídit statutární zástupce a vedoucí kanceláře generálního ředitele Vladimír Karmazín.

Případní kandidáti na nového ředitele nejsou doposud známí. Svou odhodlanost kandidovat na šéfa veřejnoprávní televize nicméně oznámil například bývalý generální ředitel Tv Nova Petr Dvořák.

Podle serveru Strategie se chce přihlásit i výkonný ředitel hudební Tv Óčko Hynek Chudárek. Spekuluje se také o tom, že by na funkci mohl kandidovat výkonný ředitel oddělení nových médií České televize Milan Fridrich, ten to ale popřel.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy