ČT po Janečkovi tři týdny povede Vladimír Karmazín

Domácí Domácí
13. 7. 2011 15:45
Janeček rezignuje 31. srpna, k volbě nového ředitele dojde až 21. září
Vladimír Karmazín.
Vladimír Karmazín. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Rada České televize si ve středu schválila harmonogram, podle kterého zvolí nového generálního ředitele až 21. září.

Po rezignaci dosavadního šéfa Jiřího Janečka, ke které dojde 31. srpna, až do volby nového ředitele televizi povede stávající vedoucí Janečkovy kanceláře, Vladimír Karmazín. Informoval o tom server Mediář.cz.

A jaké hlavní kroky Karmazín pro přechodné období plánuje? "Bohužel se budou muset dvakrát dělat předávací protokoly, nejprve se štosy papírů budou podepisovat a převádět z Jirky Janečka na mě, pak ze mě na nového ředitele," prozradil Mediáři.

Jiří Janeček o svém rozhodnutí opustit post ředitele informoval Radu ČT již 8. června, a to prostřednictvím dopisu, kde jako důvod uvedl svůj zdravotní stav.

Vzhledem k tomu, že se objevily pochybnosti, zda skutečně rezignuje, oznámil, že svůj rezignační dopis uložil u advokáta a oficiálně ho radě předá k 31. srpnu. 

Jak už Mediář dříve informoval, Janeček na konci června rozhodl také o tom, že ČT až do doby jeho rezignace nebude uzavírat žádné investiční smlouvy, které by měly realizační přesah přes rok 2012, a nebudou se také uzavírat žádné nové programové projekty.

Kandidáti na nového ředitele zatím nejsou známí

Toto rozhodnutí zásadně ovlivní funkční období nového generálního ředitele. "Ten prakticky nebude moci zásadně ovlivnit podobu programu České televize na rok 2012," řekl Mediáři Karmazín.

Dodal ještě, že sám se řádného výběrového řízení na generálního ředitele nezúčastní.

Rada ČT se chystá vyhlásit výběrové řízení 14. července, své přihlášky mají kandidáti odevzdat do pondělí 22. srpna na sekretariát Rady ČT. Pět finalistů pak bude oznámeno 7. září a finální volbu nového šéfa rada uskuteční 21. září.

Případní kandidáti na nového ředitele nejsou doposud známí. Svou připravenost kandidovat na šéfa ČT nicméně oznámil například bývalý generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Podle serveru Strategie se chce přihlásit i výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek.

Spekuluje se také o tom, že by na funkci mohl kandidovat výkonný ředitel oddělení nových médií v ČT Milan Fridrich. Ten to zatím popírá.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Putin chystá na červen vojenskou přehlídku k výročí konce války

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministrovi obrany, aby na 24. června připravil vojenskou přehlídku na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Oznámila to v úterý ruská média.

Vojenská přehlídka se jako ukázka ruské moci a síly tradičně koná 9. května na moskevském Rudém náměstí, ale letos musel Putin akci odložit kvůli pandemii způsobené koronavirem. Nákaza mezitím postihla více než 360 tisíc obyvatel nejrozlehlejší země světa a denně přibývají tisíce nových případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy