ČT po Janečkovi tři týdny povede Vladimír Karmazín

Domácí Domácí
13. 7. 2011 15:45
Janeček rezignuje 31. srpna, k volbě nového ředitele dojde až 21. září
Vladimír Karmazín.
Vladimír Karmazín. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Rada České televize si ve středu schválila harmonogram, podle kterého zvolí nového generálního ředitele až 21. září.

Po rezignaci dosavadního šéfa Jiřího Janečka, ke které dojde 31. srpna, až do volby nového ředitele televizi povede stávající vedoucí Janečkovy kanceláře, Vladimír Karmazín. Informoval o tom server Mediář.cz.

A jaké hlavní kroky Karmazín pro přechodné období plánuje? "Bohužel se budou muset dvakrát dělat předávací protokoly, nejprve se štosy papírů budou podepisovat a převádět z Jirky Janečka na mě, pak ze mě na nového ředitele," prozradil Mediáři.

Jiří Janeček o svém rozhodnutí opustit post ředitele informoval Radu ČT již 8. června, a to prostřednictvím dopisu, kde jako důvod uvedl svůj zdravotní stav.

Vzhledem k tomu, že se objevily pochybnosti, zda skutečně rezignuje, oznámil, že svůj rezignační dopis uložil u advokáta a oficiálně ho radě předá k 31. srpnu. 

Jak už Mediář dříve informoval, Janeček na konci června rozhodl také o tom, že ČT až do doby jeho rezignace nebude uzavírat žádné investiční smlouvy, které by měly realizační přesah přes rok 2012, a nebudou se také uzavírat žádné nové programové projekty.

Kandidáti na nového ředitele zatím nejsou známí

Toto rozhodnutí zásadně ovlivní funkční období nového generálního ředitele. "Ten prakticky nebude moci zásadně ovlivnit podobu programu České televize na rok 2012," řekl Mediáři Karmazín.

Dodal ještě, že sám se řádného výběrového řízení na generálního ředitele nezúčastní.

Rada ČT se chystá vyhlásit výběrové řízení 14. července, své přihlášky mají kandidáti odevzdat do pondělí 22. srpna na sekretariát Rady ČT. Pět finalistů pak bude oznámeno 7. září a finální volbu nového šéfa rada uskuteční 21. září.

Případní kandidáti na nového ředitele nejsou doposud známí. Svou připravenost kandidovat na šéfa ČT nicméně oznámil například bývalý generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Podle serveru Strategie se chce přihlásit i výkonný ředitel hudební TV Óčko Hynek Chudárek.

Spekuluje se také o tom, že by na funkci mohl kandidovat výkonný ředitel oddělení nových médií v ČT Milan Fridrich. Ten to zatím popírá.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy