Obrazem: Porodnice U Apolináře projde modernizací podle návrhu Jiřičné

Obrazem: Porodnice U Apolináře projde modernizací podle návrhu Jiřičné
V prostorách porodnice U Apolináře vznikne moderní centrum porodní asistence.
Oddělení neonatologie bude poskytovat velice specializovanou péčí o předčasně narozené děti.
Projekt navrhovala známá architektka Eva Jiřičná.
Ženám například umožní přirozenější porod bez nutné přítomnosti lékaře...
Foto: Facebook VFN
Martina Heroldová Martina Heroldová
21. 5. 2020 17:49
Pavilon v hodnotě dvou miliard korun by měl poskytovat komplexní péči rodičkám i novorozencům, včetně těch narozených předčasně. Realizace by měla proběhnout podle návrhu světoznámé architektky Eva Jiřičné.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

Další zprávy